Lupiči použili masku jako z Fantomase

Trik jako z Nulové šance jim vyšel, pro vlastní neschopnost však přesto skončili za mřížemi.
Černo-bílí lupiči
Černo-bílí lupiči
nypost.com

Také vám při sledování Fantomase nebo Mission Impossible přišlo na mysl, proč ještě žádného kriminálníka nenapadlo zopakovat sukces superzloducha či tajných agentů s umělou maskou zakrývající obličej dokonalou kopií jiného obličeje?

Inu, jistá trojice z USA se o to pokusila – pro zúčastněné lupiče však pokus nedopadl dobře.

Trojice kriminálníků černošského původu se pro svůj kousek zhlédla ve filmu Bena Afflecka The Town a aby policii zmátli, rozhodli se barvu své pleti přeměnit na bělochy.

Využili k tomu legálně koupenou filmovou masku od společnosti Composite Effects, výrobce zvláštních efektů, který se stará o podobné masky užívané v hollywoodských velkofilmech.

Nákup je stál 3000 dolarů a při loupeži samotné masky fungovaly dokonale – zloději, kteří se navrch převlékli za policisty, si odnesli 200 tisíc dolarů a svědek později (nyní už pravé) policii sdělil, že lupiči byli běloši.

Moderní policie má však nepříjemnou vlastnost, že se nespokojí pouze s jediným vodítkem, a další indicie je tak zavedly přímo do Composite Effects, kam jeden ze zlodějů po akci poslal nadšený e-mail oslavující dokonale realistický vzhled masek. Jelikož se naše trio následně vydalo zuřivě nakupovat, nebyl problém je vystopovat a navrch mít i množinu důkazního materiálu – mimo jiné i tričko s motivem filmu The Town, jenž je k činu inspiroval.

Netrvalo dlouho a navzdory onomu realismu skončila celá černošská trojice ve vězení, před několika dny pak byli odsouzeni.
(lol)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama