Masakr na svatého Valentýna

Lidé se bojí vyjít na ulici. Kulky se zarývají do všeho, co jim stojí v cestě, lidských těl nevyjímaje. Zuří válka gangů v čele s nejslavnějším gangsterem všech dob, Al Caponem. A to všechno proto, že jedna vláda zakázala prodej piva.
Masakr na svatého Valentýna
Masakr na svatého Valentýna

Dejte si Masakr na svatého Valentýna v pátek 3. května úderem půlnoci na Prima COOL.

Jedna z nejlepších gangsterek minulého století ukazuje USA v 20. letech, kdy byla vyhlášena prohibice.

Jenže zákaz alkoholu, prý protože je to droga ničící rodiny, vedl akorát k jeho ještě vyššímu prodeji. A tak se popíjelo, kde se dalo a cokoli se dalo, pokud to jen trošku alkoholově vonělo.

Místo snížení zločinnosti a počtu opilců ale povstal gangster Al Capone, využívající příležitosti k pašování alkoholu do USA. Jenže výnosný byznys by se líbil i jiným, především vůdci gangu z Northside, Bugsi Moranovi, a tak film podle skutečné události může začít.

Masakr na svatého Valentýna - trailer

14. února 1929, přesně na svatého Valentýna, tak nečeká gang Bugse Morana zamilované přáníčko, ale vzkaz smrti. Celý film se drží věrně skutečnosti, dokonce i závěrečný masakr je kopií dobových fotografií.

Masakr na svatého Valentýna ale není jen přehlídka rostoucích kopečků mrtvol, ale také ukázka zbraní od pistolí po brokovnice. Lze tak vidět exkurzi do nebezpečného mužského světa, ve kterém se soucit rozhodně nenosí. Naopak, nejpřednější je mít po ruce bouchačku, kterou se můžete mstít za zastřelené spolupistolníky a kosit odpůrce hlava nehlava.

Role Al Caponeho se zhostil Jason Robards, známý především z již kultovního westernu Tenkrát na západě. Kritici mu vyčítali, že se skutečnému obtloustlému malému Italovi nepodobá, ale jeho krutý úsměv a brutální způsoby s nezbytným doutníkem v ústech dohání to, co ztrácí na vizáži.

Masakr na svatého Valentýna vysíláme v noci z pátka na sobotu (z 3. na 4. května) v 00.00 hod. na Prima COOL.

Verča Loudová

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama