Mega polety na Hané, zlámané kosti a Leela na bajku

Taková byla sobota na hlavním náměstí v Olomóci. Konal se tam 5. ročník JF Freestyle Jamu, závodu ve skocích na BMX. A COOL byl u toho.
Freestyle Jam Olomouc 2013 - noční polety na BMX
Freestyle Jam Olomouc 2013 - noční polety na BMX
Lukáš Navara

Organizátor akce a bývalý mistr světa ve freestyle BMX Honza Jílek by akcí rád přesvědčil vedení města, aby se konečně rozhoupalo k vybudování plnohodnotného skate/bike parku. Třeba pak budeme mít víc mistrů světa.

Začalo to vyhroceně. Už v kvalifikaci chtěli kluci ukazovat svou odvahu a olomoucké náměstí tak bylo svědkem několika bolestivých pádů na dlažbu. Překvapivě si to vyžádalo jen jedno zranění, zato celkem nepříjemné – jeden z jezdců si zlomil stehenní kost. Přejeme mu hot sestřičky v nemocnici.

Po závodu v pump tracku mohla nastat ta největší zla na kolech. Zabíjeli všichni, ale vítěz může být jen jeden. V sobotu se jím stala legenda české BMX scény, David Janáč zvaný Nesmrtelný. Jeho salto s dvojitým protočením rámu nepotřebovalo komentář.

Podívejte se na fotogalerii z akce:

Po setmění pak přišel vrchol večera. Superhrdinská show, při které kola osedlali borci jako Superman nebo Batman a proskakovali na nich ohněm.

Za naší televizi dorazila kapitánka Leela z Futuramy s o něco vyšší hladinou testosteronu, než je u ní obvyklé. A nebyla tam samozřejmě náhodou.

Přijela do Olomouce připomenout, že nová 9. řada legendárního seriálu startuje na COOLu už 13. srpna!

Honza Tyle

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama