Milan Šteindler v neděli uslyší: Vrať se do hrobu!

Třicátník přeskakuje plot v domnění, že je stále mladý a pružný puberťák. Noha se mu zasekne, on se s výkřikem zhoupne a jako handicapovaný pavián visí hlavou dolů. Dívejte se na již pozapomenutou komedii o normalizační době a hledání sebe sama, v neděli od 20:00 na Prima COOL.
Milan Štaindler to vzal doslova... ;-)
Milan Štaindler to vzal doslova... ;-)
archiv FTV Prima

Sociolog znuděný životem (Milan Šteindler) usedá opět do školních lavic. V rámci výzkumu mládeže rebelující proti normalizaci a trapným rodičům, předstírá, že je opět puberťák.

Bezstarostný život ho uchvátí, opět sleduje okýnkem sprchující se dívky, jezdí na kolotoči a každou školní lotrovinu správně zatlouká. Jenže jak dlouho utají manželku a dvě děti?

Režie se ujal Milan Šteindler, který si i zahrál hlavní postavu naivního Jakoubka, toužícího po velkolepém sociologickém průzkumu s názvem „Hodnotová orientace naši mládeže“. Film je nejen výborná reflexe konce komunismu, ale také stále aktuálních mezigeneračních rozdílů. Sám Jakoubek ale dospívá k tomu, že ať jsme vexláci ši depešáci hlásící se o svá práva nebo usedlý otec od rodiny s nudou až nad hlavu, každý jsme jednou dole a jednou nahoře.

Většina městských scén se natáčela na pražském Zahradním městě. Postavu Jakoubka měl hrát původně Miroslav Vladyka, po rozhovoru Šteindlera s režisérem Jiřím Menzelem se rozhodl ztvárnit hlavní postavu sám. V roce 1990 film obdržel cenu za první film na tehdejší soutěži Dny českého a slovenského filmu v Bratislavě.

Film je také přehlídkou známých českých herců, od Haliny Pawlowské, Evy Holubové, Ivetty Blanarovičové po Danu Batulkovou, představující manželku Jakoubka, která nedokáže pochopit, že ji vlastní manžel představí jako starší sestru a raději než s ní a dětmi tráví čas jako rebelující teenager.

Jak vyměnit rodinnou nudu za bezstarostný život, pivo a krásné dívky, sledujte v neděli 29. 6. od 20:00 na Prima COOL.

Verča Loudová

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama