Mimoni mají miliardu. Dočkáme se dvojky?

Žlutí animovaní hrdinové jsou oficiálně megahit. Znamená to, že se můžeme těšit na pokračování?
Minioni si užívají svoji miliardu dolarů.

Ještě před pár lety byla miliarda pro filmy a filmaře téměř nedosažitelná. Poprvé tuhle bájnou hranici překonal legendární jedenáctioscarový Titanic, ale v poslední době to vypadá, že miliardový hit budeme mít v kinech každý druhý měsíc. Jen letos jsme dostali Jurský svět, sedmý díl Rychle a zběsile a dvojku Avengers. A teď tu máme i Mimoně. Ve svém prvním samostatném dobrodružství se podívali do šedesátých let a vydali se na setkání největších padouchů světa, aby tu našli svého nového zaměstnavatele. A byla to pořádná jízda!

Mimoni jsou jedním z nejúspěšnějších animáků všech dob - Obrázek 1 Foto:

Upřímně, hádali byste, že to tihle žlutí sympaťáci s hodně omezenou slovní zásobou a inteligencí dotáhnou na taková čísla? Na první pohled to vypadá jako nesmysl. Jsou to šašci, nic moc neumí a animovaná konkurence je neúprosná, Mimoni a jejich tvůrci však věděli, co dělají. Tahle žlutá parta má totiž díky oběma dílům Já, padouch a hromadě hraček, penálů, baťohů, triček nebo časopisů nepočítaně fandů po celém světě. Pravda, většině z nich je maximálně deset let, ale zkuste někdy prckům říct, že nemůžou do kina na svoje oblíbené Mimoně, a uvidíte ten brajgl. Tady je lepší ustoupit, vysolit peníze za lístek a vydržet to.

Mimoni jsou jedním z nejúspěšnějších animáků všech dob - Obrázek 3 Foto:

Tvůrci vědí, že děti jejich žluťáky milují a ta miliarda je tedy asi moc nepřekvapila. A dvojka? Dvojka je teď sichr! Ačkoliv šikovní hollywoodští účetní umí udělat papírově propadák i z Harryho Pottera, tady asi šanci nemají. Miliarda je navíc tak krásně kulaté číslo, že se s ním studio prostě bude chtít chlubit. A to prosím počítáme peníze jen z kina. I Bill Gates by asi záviděl ty obrovské prachy, které Mimoni vydělají na DVD a Blu-rayích a taky prodejem hraček, sladkostí a vůbec všech pitomostí, na kterých jsou tihle hrdinové nakreslení.

Takže otázka zní ne jestli bude druhý díl, ale kdy ho uvidíme. A kolik dalších se teď začalo připravovat. Jisté je, že se už v červnu 2017 podívá do kin trojka Já, padouch a v ní se Mimoni stoprocentně objeví. Datum premiéry jejich další sólovky zatím nikdo neoznámil. Bylo by však hodně velké překvapení, kdyby se Mimoni do pěti let nevrátili v další sólovce.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama