Mistrovství ČR v počítačových hrách buší na dveře. Šampionát o statisíce sledujte i na COOLu!

Kdo si zahraje o statisícové ceny a titul mistra republiky?
MČR ve hrách

Každý pořádný sport má své velké akce, a protože i v Česku je dlouholetou snahou, aby byl e-sport brán jako fotbal nebo hokej, koná se zde každoročně nabušené Mistrovství ČR v počítačových hrách. Ani letos tomu nebude jinak a my už dokonce známe jména všech účastníků, co si to rozdají o fantastické ceny a titul oficiálních mistrů svých her!

Vzhledem k tomu, že MČR by mělo reprezentovat pouze to nejlepší ve svém oboru a neměl by se na něj dostat kdejaký hejsek, co si hru právě nainstaloval na svým písíčku, museli si všichni jeho účastníci projít fakt ostrou kvalifikací. Ta běžela celoročně sbíráním bodů na nejrůznějších online i offline akcích a vyvrcholila během posledního víkendu na lance zvané LanCraft, když na ni byli pozváni nejlepší hráči a týmy z Česka a také Slovenska.

Nehrálo se pak o nic menšího než o postup na finále MČR 2014. A bitvy to byly dost vostré, protože v každé hře mohli jít dále jen dva. Nejvíce bojovníků o místa na oficiálním Mistrovství, které od roku 2011 pořádá portál PLAYzone a dokonce v souvislosti s ním produkuje i vlastní kompy, dodala tradičně stará dobrá eSuba a není tak divu, že na finále bude mít nejvíce zástupců právě ona.

V Counter-Strike: Global Offensive sice žádné želízko v ohni nemá, když si to v téhle střílečce policajtů a teroristů rozdají týmy nEophyte a Cyborg Factory, ale ve zbylých třech soutěžních titulech už jo. V karetní gamese HearthStone se hlavního favorita Styxona z řad eEriness pokusí zaskočit karbaník vystupující jako „eSuba Silhan“, v sakra oblíbeném League of Legends se do sebe pustí eXtatus a eSuba a ve sci-fi strategii StarCraft II velkolepé střety svých armád předvedou eSuba.uniQFrazer s TomikuSem z Děravé Kapsy.

Všichni tihle borci se představí na finále MČR 2014 stejně jako loni na pražském výstavišti v Letňanech a kdybyste je chtěli vidět v akci naživo nebo na streamu, přijďte na místo dění ve dnech 2. až 5. října nebo sledujte web playzone, kde taky najdete bližší informace o celé téhle parádě! Přenosy nejen z finálových klání pak můžete sledovat také na našem COOL webu.

Jakub Trulík

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama