Mrkněte na tyhle vytuněné bedny! Nejlepší úpravy PC skříní od domácích kutilů

Když někdo mluví o tuningu svého stroje, nemyslí vždy pouze miláčka na čtyřech kolech…
Proč mít obyčejný kompl, když můžu mít na stole akvárko nebo aztécký chrám?
Proč mít obyčejný kompl, když můžu mít na stole akvárko nebo aztécký chrám?

Že si lidé rádi přizpůsobují své hračky je dobře známá věc, na které již mnoho společností zbohatlo. Každý přece chce mít ten nejhezčí či nejunikátnější kryt na mobil a úprava všech myslitelných částí aut se stala téměř náboženstvím. Podobné je to i u počítačových skříní. Nadšenci si je upravují do všech myslitelných i nemyslitelných tvarů a běžně se v „tuningu“ pořádají soutěže. Výjimkou nejsou ani úpravy na zakázku pro specializované firmy jako reklama. Představme si pětici, která nám v redakci vyrazila dech!

Aquarium

aquarium Foto:

Při pohledu na tuto úpravu jistě většinu hráčů zamrazí. Voda a elektronika jdou dohromady snad ještě méně než čert a kříž. Nemusíte se ovšem bát – jde o speciální nevodivý minerální olej, který dokonce pomáhá s chlazením součástek. Jedna firma se dokonce rozhodla takto zhotovené casy prodávat sériově.

Sputnik

sputnik Foto:

Tento kousek již vyžaduje i notnou dávku zručnosti a kreativity. Úprava byla inspirována elektronikou z poloviny století a veškeré součásti počítače včetně monitoru a klávesnice jsou zapuštěny do dřevěného kabinetu, který se dá dokonce složit a zamknout klíčkem. Jeho autor strávil navrhováním a výrobou dlouhé měsíce a vyrobil k němu i dobové reklamy a loga.

Aperture Science

aperture Foto:

Jak je z obrázku patrné, tento šikovný pařan se inspiroval populární hrou Portal zasazenou do světa neméně populární série Half-Life. Prim zde hraje technologická společnost Aperture Laboratories, jejíž vlastní modifikace počítačů se rozhodl převést do skutečného světa. Můžete se na vlastní oči přesvědčit, že podoba je skutečně dokonalá.

Mjolnir

thor Foto:

Zde už ani není na první pohled patrné, že se jedná o počítač. Tuto monstrózní repliku Thorova legendárního kladiva Mjolnir zhotovil thajský profesionální modder na zakázku společnosti Thermaltake. Komponenty jsou rozděleny mezi kladivo a podstavec a celá konstrukce je protkána LED diodami, které všechny části impozantně nasvěcují.

AzTtec

azttec Foto:

Poslední umělecké dílo inspirované starodávnou mayskou kulturou je výsledkem modderské soutěže. Základem je obyčejný case, který talentovaný nadšenec proměnil v bájný artefakt pomocí speciální modelářské pěny, která se dá výborně tvarovat. A pozor – nejedná se o žádné klikyháky, autor se dušuje, že provedl skutečně důkladnou rešerši v knihovně a na internetu, aby použité vzory byly autentické.

Už jste někdy zkoušeli upravit svůj case? Znáte nějaké podobné kousky? Ukažte nám je!

Lukáš Volf
eSuba.eu

 

 

 

Counter-Strike: GO

Vývojáři doslova rozbili Counter-Strike! Co na to profi hráči?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama