Muž na laně: Jak se povedl nový film od režiséra Forresta Gumpa a Návratu do budoucnosti?

Takhle vysoko jste se ještě neprošli!
Natočil Robert Zemeckis další pecku?
Natočil Robert Zemeckis další pecku?
Paramount Pictures/TriStar Pictures/Universal Pictures

V roce 1974 neměl Světové obchodní centrum nikdo rád. Pak se ale dvě vysoké věže, které zásadně změnily newyorské panorama, staly objektem zájmu Philipa Petita. Francouzský provazochodec si mezi ně napnul na lano, které se následně pokusil přejít. A přestože to zní jako obyčejná akrobatická báchorka, za snem jednoho šíleného Francouze se skrývá mnohem víc.

Co přesně? To vám podrobně vysvětlí Muž na laně, nový film režiséra Roberta Zemeckise. Tvůrce Forresta Gumpa nebo Návratů do budoucnosti se v něm konečně vrací k nadžánrovým příběhům, které pobaví i napnou všechny věkové kategorie. Ví, kdy šlápnout na plyn a kdy naopak zpomalit, kdy trochu zahrát na melodramatickou notu i kdy nechat pracovat opulentní vizuál. Film se tak k omamnému konci šine hezky přímočaře a bez zbytečných odboček. Což oceníte hlavně ve chvíli, kdy se konečně nadechne k velkému finále.

Kopírovat někdy nestačí...

Nový Potter, nebo další Piráti z Karibiku? Víme, jak se povedla fantasy Pan s Hughem Jackmanem!

Ano, řádění mezi Dvojčaty je patřičně strhující a jen tak na něj nezapomenete. Zemeckis si v něm vychutnává každou vteřinu a vyloženě vás zařeže do sedačky, zároveň ho ale dokáže tematicky ukotvit a vydolovat z něj jakýs takýs přesah. Pokud tedy zvažujete návštěvu kina, určitě vyražte. Tak inspirativní zpracování skutečných událostí se v kinech objevuje dost sporadicky.

Hodnocení: 8/10

Karel Ryška

---

Pro fandy Zemeckise jedna povinná galerie:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama