Nad tvůrci Zaklínače krouží korporace. Zničí geniální vývojáře?

Čeká polské vývojáře krutá srážka s realitou fungování obrovské firmy?
Zaklínač 3: Divoký hon
Zaklínač 3: Divoký hon
CD Projekt RED

Studio CD Projekt RED, které má na kontě vynikající RPG sérii Zaklínač, je obecně považované za jedno z nejsympatičtějších. Jejich přístup k digitální ochraně, případně i výbavě základních verzí, které obsahem mnohdy překonávají i sběratelské edice jiných her, je příkladný a hráči leží vývojářům u nohou. Všechno se ale může změnit, pokud se provalí, že návštěva lidí z Electronic Arts má obchodní povahu a vydavatelský gigant chce nadějné studio zahrnout do svého portfolia.

Nahlížet na Electronic Arts jako na zlou a nelítostnou korporaci je v tomto bodě příhodné, protože už několikrát došlo na akvizici úspěšného studia, které však nedokázalo přesvědčit dalším projektem a bylo nemilosrdně uzavřeno. Jednalo se například o studio Westwood, které dalo světu legendární strategii Command & Conquer.

O přítomnosti lidí z EA ve varšavském studiu informoval údajný zaměstnanec, jeho anonymní zpráva médiím ale byla následně oficiálně popřena. Zakladatel studia Marcin Iwinski zprostředkovaně sdělil, že jeho zaměstnanci vědí víc, než on sám a žádná obchodní jednání se nevedou. Ale znáte to, na každém šprochu…

Zdeněk Princ - facebookové stránky autora

Orgrim v celé jeho digitální kráse!

Blíží se filmový Warcraft: 5 věcí, které musíte vědět o fantasy dekády!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama