Nejzbytečnější superschopnosti X-Menů

Také jste vždy chtěli ovládat mocné schopnosti trávícího traktu nebo natahovací kůže?
Maggott, mistr supertrávení
Maggott, mistr supertrávení
scifielements.files.wordpress.com

Filmová série X-Men patří moderní filmové klasiky.

Prvním dvěma dílům vděčíme za masivní vzestup kultu kinematografických komiksů, na jejichž konci je opulentní marvelácký filmový seriál i temnota Temného rytíře. Třetí díl odvysílá Prima COOL v sobotu 27.12.

Jak však jistě víte, X-Meni původně začínali na stránkách komiksových sešitů a do první filmové inkarnace tak za sebou měli více než třicetiletou historii, které se nevyhnuly různé scénáristické držkopády.

Evoluce si ostatně nevybírá, komu nadělí jaké superschopnosti. Pohleďte proto na pětici největších nešťastníků v Xavierově škole pro nadané děti.

 

5) Maggott, mistr supertrávení

Spousta lidí cítí, že je jejich vlastní žaludek nutí jíst šrot, v případě Maggota to však platí doslova. V jeho těle se totiž ukrývá dvojice dalších biomechanických končetin, které se v případě nutnosti vyloupnou ven a sloupnou prakticky cokoliv. Pointou celého obžerství sice je dodat Maggottovi supersílu, celý proces je však velmi bolestivý a navíc na něj rozhodně nelze sbalit žádnou sexy mutantici.

Beak, mistr... uh, ptačího vzhledu Foto:

4) Beak, mistr... uh, ptačího vzhledu

Na první pohled je Beakova schopnost rámcově užitečná. Přeměnit se do ptáka, to sebou přece přináší schopnost létat! Na druhý pohled však, Beak působí spíše jako hlavní záporák hororu Davida Cronenberga než klaďas kopající za ty dobré. Beak totiž vypadá jako hybrid člověka s ptákem, v důsledku čehož má i velmi lehké (a křehké) kosti, odpudivý zobák a zvířecí inteligenci. Ve smyslu - nepříliš bystrou ve srovnání s tou lidskou.

Beak dokonce ani nezvládal tak dobře létat jako jiní mutanti, jeho zářný okamžik však přišel ve chvíli, kdy si spolu s Angel (znáte jako hmyzí černošku z X-Men: První třída) udělali řadu děti v zápletce připomínající cosi mezi Vetřelcem a Mouchou.

Beak, mistr... uh, ptačího vzhledu Foto:

3) Skin, mistr natahovací kůže

Obvykle, když vaše kůže začíná připomínat obličej buldočka, je čas na plastickou operaci nebo pochod na poštu pro nový důchod. V případě Skina však lze ještě dodat boj se zloduchy. "Super" schopností tohoto mutanta je totiž extra volná pokožka o délce až 2 metry (!!). K čemu je to dobré, krom kariéry cirkusové zrůdy nebo strašáka na poli, ptáte se? Především k pocitu méněcennosti. Skin si sice trochu zabojoval, mlátíc nepřítele dvoumetrovým flákem své vlastní pokožky, nakonec však autorům komiksu došlo, jakého netvora v rauši vlastně vymysleli, a raději ho nechali ukřižovat katolickými radikály.

Skin, mistr natahovací kůže Foto:

 

2) Choir, mistryně mnoha úst

Někdo se rodí s čepelemi ve svých rukou, někdo - jako Choir - má zase na krku sérii dalších ústních otvorů. Včetně zubů. A rtů. Krom schopnosti kouřit více cigaret najednou a dávat lidem kolem sebe pekelně surrealistické noční můry se Choir mohla pochlubit dokonalým břichomluvectvím. Dokonce i scénáristé tentokrát pochopili, že Choir vypadá děsivě i ve svém vlastním komiksovém světě, kde už lidstvo akceptovalo jiné bizarnosti. Choir se totiž do Xavierovy školy dostala tajíc svou schopnost. Oproti jiným ohavnostem v tomto přehledu alespoň neškodně o schopnost přišla během světa měnící události Decimation, nehrozí tak snad, že by Choir infiltrovala i plátna kin.

Choir, mistryně mnoha úst Foto:

1) Wraith, mistr průhledné kůže

Jednoho nebožáka s kožním problémem jsme tu už měli, Skinova schopnost však alespoň měla nějaké využití - mohl se třeba obstojně živit jako kavárenský fatboy, navíc Skin zvládal svou kůži dočasně srovnat a nestrašit lidi (byť mi to vyvolávalo migrény). Wraith je na tom se svou průhlednou kůží mnohem, mnohem hůře. Jeho jedinou schopností je zprůhlednění své nebo okolní kůže, což se může hodit leda tak při výuce anatomie na lékařské fakultě.

I ve světě X-Menů byl Wraith dokonce představen během lynče nasměrovaného vůči němu vyděšenými Bostoňany. Jediná ofenzivní síla jeho schopnosti tak lpěla ve vyvolání dávícího efektu z padouchů. I u něj si naštěstí bohové X-Menů svůj původní nápad rozmysleli a zpětně mu abilitu odebrali.

Wraith, mistr průhledné kůže Foto:

(lol)

X-Men

10 nejvíc cool mutantů z X-Men

X - Men

X-Men: Válka lidí s mutanty začíná v sobotu!

X-Men 2

Sedm filmů X-Men za sedm minut

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama