Nejznámější herní komentátoři světa: jsou populárnější než ti televizní

Herní svět pomalu ale jistě dohání svou popularitou ten filmový a televizní. A tihle borci na tom mají velký podíl...
Tobi s českými castery Alckorem a OFFakem

Minule byla řeč o dívkách, které se v gamingu pohybují jako moderátorky, dnes se zaměříme na jejich protějšky. Představíme si ty nejznámější komentátory počítačových turnajů a velké osobnosti na poli elektronického sportu a her vůbec. Samozřejmě je jich celá řada, my jsme pro vás vybrali ty nej-nej z několika různých her.

Sean “Day[9]” Plott

Jednoznačně nejznámější borec ze všech, ikona a velká gamingová celebrita. Američan Sean Plott začínal jako profesionální hráč StarCraft: Brood War, nicméně později přišel s nápadem na vlastní show Day9 Daily. Jejím prostřednictvím komentoval a analyzoval různé hry. S nástupem StarCraftu II jeho kariéra strmě stoupala a stal se jednou z nejoblíbenějších tváří této hry a e-sportové komunity vůbec. Prestižní magazín Forbes jej zařadil mezi 30 nejlepších bavičů pod 30 let na světě. V současné době již tolik nekomentuje a soustřeďuje se na vlastní projekty. Naposledy jsme jej mohli vidět a slyšet na nedávném turnaji Red Bull Battlegrounds: Washington. Jeho bratr je o něco méně známý Nick “Tasteless” Plott, jenž tvoří legendární dvojku s dalším oblíbeným casterem Danem “Artosis” Stemkoskim.

Day9

 A takhle to vypadá, když castuje:

 

 

 

Leigh “Deman” Smith

V dnešních dobách si bez Leigha Smithe málokdo dokáže představit přímé přenosy profesionálních zápasů League of Legends. Deman je špičkou ve svém oboru a jeho zapálení pro komentování je něčím naprosto neuvěřitelným. Dokonalý profík, schopný reagovat na jakékoliv změny ve hrách, kterým dokáže dodat neskutečnou atmosféru. Téměř čtyřicetiletý Brit začínal jako profi hráč Battlefieldu 1942 a postupně se za roky tvrdé dřiny vypracoval mezi absolutní špičku. Jeho parťákem je Joe Miller, s nímž v podstatě začal a který mu skrze QuadV dal možnost komentovat právě LoLko. Deman je nyní zaměstnán u Riotu jako full-time komentátor a můžete ho slyšet u evropského LCS nebo právě nyní, během světového šampionátu.

Deman Smith

Deman Smith, Foto:

 

Takhle jde Demanovi komentování:

 

 

Toby “TobiWan” Dawson

Něco jako Smith výše pro LoLko, je pro Dotu 2 Toby Dawson. Tohoto australského skoro třicátníka můžeme s klidem považovat za špičku ve svém oboru. Je součástí téměř každého velkého turnaje, a to nejen offline, ale i online. Fanoušci si ho mohou pamatovat třeba z nedávného The Internationalu 4, který dokonce běžel na našem webu, avšak s českým komentářem. Dawson se v minulém roce umístil na druhém místě ankety GosuAwards v kategorii nejlepší komentátor (současně ho komunita vybrala v jiné kategorii na první pozici). Tehdy byl lepší jen Američan Andy "Draskyl" Stiles. TobiWanova kariéra je úzce spjata s YT kanálem joinDOTA, kde naleznete všechny jeho komentované zápasy.

Tobiwan

Tobiwan, Foto:

 

A tahle vypadá Tobi přímo při komentování:

 

 Tomáš Pospíchal

 

O hrách čtěte také:

Anna Prosser Robinson u klávesnice

Tohle jsou nejslavnější moderátorky progamingových turnajů!

Legenda Freeze

Nejúspěšnější český profi hráč všech dob: aneb Jak Brňák dobyl herní svět

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama