Nekřesťanské svátky: Koncert pro Satana

Dozvěděli jste se, že jsou vaši přátelé zločinci? Nepříjemná situace. Pořád to ale není nic proti tomu, když zjistíte, že jsou satanisti. Jak se s tímto nepříjemným zjištěním vypořádá Alan Alda a Jacqueline Bisset, uvidíte ve snímku Koncert pro Satana v pondělí ve 22:45 na Prima COOL.
Alan Alda ve snímku Koncert pro satana
Alan Alda ve snímku Koncert pro satana
archiv Prima COOL

Myles Clarkson má krásnou ženu a malou dceru. Pokoušel se prorazit jako klavírista, ale bohužel mu nepřálo štěstí. Nakonec skončil jako hudební novinář.

Jednoho dne dostane nabídku, na kterou se neříká ne. Největší světový klavírista Duncan Ely mu nabídne interview. Myles neváhá a zakrátko se nejen on, ale i jeho rodina, s Duncanem a jeho dcerou spřátelí. Ze začátku se zdá být všechno prostě ideální. To ale brzy překazí taková nepříjemná drobnost: manželé Clarksonovi zjistí, že Duncan Ely a jeho dcera jsou satanisté.

Mylese navíc čeká ještě jedno nepříjemné zjištění a to, že se s ním Duncan spřátelil z ne tak úplně běžného důvodu. Jeho staré tělo ho už nebaví a tak se chystá přestoupit do mladšího Mylesova. Jak si s touhle nepříjemnou situací Clarksonovi poradí, sledujte ve filmu Koncert pro Satana, na Velikonoční pondělí ve 22:45, na Prima COOL.

Koncert pro Satana není úplně obvyklý horor se satanistickým tématem. Ti, co od tohohle snímku čekají, že jim budou vstávat chlupy hrůzou, budou asi zklamaní. Namísto toho je ale čeká experimentální kamera, která v několika scénách vytvoří tíživou snově halucinogenní atmosféru. Tenhle snímek je prostě jako dělaný pro ty, kteří už mají až po krk zběsilých scén plných krve a naplno ukázaných příšer.

Pár důvodů proč tenhle snímek nevynechat:

  • snímek pro trochu temnější završení Velikonoc
  • šarmantní Alan Alda (M*A*S*H) v hlavní roli
  • krásná Jacqueline Bisset v roli jeho manželky (Bullittův případ, Vražda v Orient expresu)
  • parádní hudba v podání Jerryho Goldsmithe (Bandolero!, Čínská čtvrť, Základní instinkt)
  • tíživá okultní atmosféra podtržená pomalými střihy a mísením reality a noční můry

 Klára Růžičková

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama