Od Scrata k Mimoňům: 5 největších animovaných sympaťáků

Moc toho sice nenamluví, ale sranda s nimi rozhodně je.
Roztomilost sama!
Roztomilost sama!
Universal Pictures/DreamWorks Pictures/Blue Sky Studios

Moc toho nenakecají, vyjadřují se pískáním, křikem, afektovaným řevem nebo jen tím, že se tváří drsněji než Clint Eastwood. Ale někdy to stačí. Tahle animovaná pětka dovede být super i beze slov.

5. Bezzubka
Kdo by nechtěl vlastního draka? Bezzubka sice vypadá trochu jako mlok a slintá víc jak bernardýn, ale na druhou stranu věrnějšího mazlíčka byste asi nesehnali. A na rozdíl od takového morčete nebo džungarského křečka je s tímhle borcem mnohem větší sranda. Už kvůli tomu, že umí víc než jen běhat v kole jako idiot od rána do večera, ale dovede létat, takže výlety jsou hned výrazně zábavnější, než když se někam kodrcáte přeplněným autobusem. Bezzubka je navíc jako věrný pes. Je s ním sranda, umí blbnout, ale když jde do tuhého, dovede být i pěkně nebezpečný. Ale stejně bychom na něm chtěli létat do práce!

Drak Bezzubka Foto:

4. Mimoni
Jsou žlutí, jsou roztomilí, jsou divní a nedávno v kinech utržili miliardu. Mimoňům se zkrátka daří a ukázali, že i když někdo vypadá jako šiška s jedním okem a nosí blbě padnoucí lacláče, pořád to může dotáhnout na jednoho z nejmilovanějších animovaných hrdinů vůbec. A vlastně vůbec nevadí, že papírově jde o záporáky.  Mimoni žijí jen a pouze proto, aby sloužili těm největším zlosynům na světě. Bohužel (nebo možná bohudík) jim to moc nejde a obvykle nadělají víc škody než užitku. Malý požár hasí s takovým nasazením, že rozmlátí celou místnost na kusy. O Napoleona se starají tak oddaně, až prohraje válku. A pokus o ovládnutí anglického trůnu z nich shodou okolností udělá hrdiny. Ale když se jim člověk podívá do očí, respektive do oka, tak by jim stejně nejradši hodil korunu a nastěhoval si je k sobě. Roztomilost je jejich největší zbraní!

Mimoni jsou jedním z nejúspěšnějších animáků všech dob - Obrázek 1 Foto:

3. VALL-I
Sympatičtějšího popeláře byste asi hledali marně. VALL-I je robot, jenž vypadá tak srandovně, že by si z něj nejspíš všichni roboti dělali srandu. Jeho úkolem je uklízet Zemi, kterou lidé nechali v takovém stavu, že se museli odstěhovat do vesmíru. A v tom všem bordelu, co se okolo VALL-Iho válí, se dá najít hromada pokladů. Pokud má člověk, nebo v tomhle případě vlastně spíš robot, alespoň trošku představivosti, může se na celý den zabavit tím, že blbne s nalezenou podprsenkou. VALL-I je pracovitý, dobrosrdečný a trošku zmatkář. A když se zamiluje do Eve, robotí dámy, která se octla na Zemi, ukáže se, že je ochotný udělat všechno pro to, aby měl konečně skutečnou kámošku. A na někoho, kdo se dorozumívá pískáním a vrčením, umí být zatraceně výřečný.

Vall-i Foto:

2. Stitch
Představte si, že jste geneticky vytvořený supermutant se šesti končetinami, jehož úkolem je drancovat, ničit, trhat, žrát a rozbíjet všechno, co se mu postaví do cesty. Představte si, že dovedete během několika hodin zlikvidovat New York a do konce týdne celé východní pobřeží USA. A představte si, že se octnete na Havaji, místě, kde není moc lidí, žádná velká města a všude okolo je jen a pouze oceán. Přesně tohle se stalo Stitchovi. Uslintané monstrum má navíc za zády agenta CIA, jenž vypadá jako gangster z Pulp Fiction, a musí předstírat, že je pes, aby si ho adoptovala malá Lilo. No řekněte, je něco roztomilejšího? K tomu si přičtěte fakt, že tenhle likvidátor z jiné galaxie, který se dorozumívá víceméně jen křikem a skřeky, miluje Elvise, a máte tu jednoho z největších animovaných sympaťáků všech dob!

stitch Foto:

1. Scrat
Upřímně – čekali jste na prvním místě někoho jiného? Scrat je borec. Takový, že i když se ve filmech ze série Doba ledová objeví vždycky jen na chvíli, je slavnější než trojice hlavních zvířecích hrdinů. Proč? Protože má odhodlání a ví, co chce! Zatímco ve filmech se řeší dinosauři, tání ledovců, příslušnost ke smečce nebo zvířecí piráti a mamut, lenochod a šavlozubý tygr prožívají pokaždé nové dobrodružství, Scrat má jasný cíl už od prvního filmu. Chce svůj žalud. A udělá naprosto cokoliv, aby ho dostal. Je neústupný, tvrdý, je mu jedno, že ubližuje sobě nebo dokonce i celým kontinentům. On ho prostě chce! Tady už nejde o to, že potřebuje potravu, díky níž by přežil zimu. Tady už to je osobní a každá porážka a každé ponížení ho jen posilují. Kdyby měl takové nasazení a cílevědomost člověk, do konce desetiletí by to dotáhl na ředitele Zeměkoule! Vemte si ze Scrata příklad!

Scrat Foto:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama