Oni: Liv Tyler čeká místo romantiky boj o holý život

Všichni si ji určitě vybavíte jako mrazivě krásnou elfku z Pána prstenů nebo sexy děvče z Armageddonu. Jak si poradí se třemi nezvanými návštěvníky s pytlem na hlavě, se přesvědčte ve snímku Oni, ve středu ve 22.45 na Prima COOL.
Liv Tylerová ve filmu Oni
Liv Tylerová ve filmu Oni
archiv Prima COOL

Měla to být jenom poklidná romantická noc v prázdninovém domě Jamesových rodičů. Nálada se ale po návratu ze svatby jejich kamaráda poněkud zkazila.

Romantika je tedy ta tam, ale James a Kristen brzy zjistí, že je to nejmenší problém, který je tu noc čeká.

Uprostřed noci se ozve dotěrné klepání na dveře a za nimi podivný hlas. Tři samozvaní hosté se o pozvání do domu opravdu nestarají. James a Katrin prožijí noc plnou teroru a zoufalství doprovázenou chvílemi neskutečného děsu. Co je čeká na jejím konci?

Přesto, že to tento snímek otevřeně nepřizná, inspiraci rakouským hororem Funny games z roku 1997 a jeho pozdější americkou předělávkou Funny games USA, prostě nezapře.

Tenhle horor vás určitě nenechá chladnými, protože útočí na jednu z nejdůležitějších lidských potřeb, bezpečí vašeho domova. Pustíte si ho v klidu doma, možná i se zamčenými dveřmi, zachumlaní pod dekou a říkáte si, že doma vám nic nehrozí. Tenhle snímek vám ale po několika málo minutách ukáže, že to není tak úplně pravda.

Pár důvodů, proč tenhle snímek nevynechat:

  • uhrančivá Liv Tyler v hlavní roli
  • krajně znepokojivá atmosféra naprostého zoufalství
  • délka 85 minut, takže tak akorát na večerníček před spaním
  • nekompromisní a mrazivý závěr

 Klára Růžičková

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama