Padající listí Maturitu jistí :)

Nenechte si ujít novou českou komedii Maturita scenáristy filmu Gympl Tomáše Houšky v sobotu ve 22.05 na COOLu.
Maturita
Maturita
Abraka-Dabra

Scenárista a režisér v jedné osobě Tomáš Houška se opět vrací do prostředí střední školy.

Tentokrát nebude honit writery graffiti po střechách, ale dotkne se úplně jiných témat.

Nadšenec pro elektroniku a počítače Martin se vsadí s kamarády, že se nabourá do ministerského serveru a stáhne zadání maturitních otázek. A protože často není zcela v realitě, vsadí se evidentně dřív, než domyslí, jak to chce udělat.

A tak v krátícím se čase před maturitou sledujeme partičku maturantů chystající se pokořit otázky, jejich učitele bojující s byrokracií i povedeného ministra školství a suitu kolem něj.

Představy maturantů dokreslují jejich fantazie, které leckdy nepřekonávají absurditu skutečných okolností.

Nejsou totiž jediní, kdo se snaží server nabourat. Chvílemi přestává být úplně jasné, kdo je tady lump a kdo udělá vlastně docela záslužný skutek.

Podívejte se na trailer k filmu Maturita:

Maturita - trailer

Film má svébytnou poetiku, humor často v crazy rovině a odkazuje na řadu akčních PC her. Reálné situace se prolínají se sny a představami hlavních hrdinů. I když to někdy nevypadá, jsou příběhy i postavy Maturity inspirovány životem, jejich hrdinové nejsou plakátově černobílí, dialogy jsou odposlechnuté z reality.

Nesnaží se přímo komentovat situaci v naší společnosti, ale bere si z ní obecně platné prvky, které mění v komediální příběh. Je to film, kde nikdo neřeší problémy s identitou ani orientací, není tu ani jeden bývalý estébák nebo nácek. Jenom parta maturantů, která chce odmaturovat bez zbytečného učení...

Hlavní role ve filmu ztvárnili mladí herci: Tomáš Polák, Michaela Doubravová, Tomáš Materna, Denisa Nesvačilová, Ondřej Malý, Karin Krausová.

Hudbu k filmu napsal Tomáš Cibor. Podívejte se na ukázku:

Ochutnávka hudby k filmu Maturita

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama