Penny herní závislačkou a Sheldon bez kalhot: 4 nejzábavnějších díly Teorie velkého třesku

I sitcom umí vyčarovat chytrou story!
Penny jako závislák na Age of Conan
Penny jako závislák na Age of Conan
CBS

Teorie velkého třesku po celém světě proslavila geekovskou kulturu a typ chytrého klučiny či chytré holčiny. Řada zdejších hlášek zdomácněla a přešla do běžné mluvy. Bazinga! Občas ale zábavná komedie z Teorie velkého třesku dokázala ještě o něco víc než jen obyčejné generování smíchu – občas totiž zdejší tvůrci přišli s fakticky chytrou zápletkou nebo vývojem postavy, který by se neztratil ani v serióznější látce. Vybrali jsme čtyři příklady příběhů, jež nás donutily uznale zatnout bradu a zvednout palec scenáristům!

 

4) Howardův návrat z vesmíru

Klíčový díl: Minimalizace dopadu návratu

Snad největší otloukánek ze všech postav z Teorie velkého třesku to měl vždycky velmi těžké. Asi každý proto Howardovi přál jeho nečekaných 15 minut slávy, kterých se dočkal díky svému výlet do vesmíru! Jenže kdyby kvůli tomu Howard získal sebevědomí a začal se chovat normálně, byla by to vcelku nuda – naštěstí měl seriál jiné, krutější plány.

Bernadette mu tak k oslavě jeho návratu usne v posteli, přátelé ho omylem vyženou z jeho vlastní oslavy a nakonec se pohádá i se servírkou, která ho měla uklidnit. Howardův návrat z vesmíru zpátky do nudy každodennosti, jak jej naservíruje Minimalizace dopadu návratu z 6. řady, je nádherným baletem deprese tak hutné, že by si v ničem nezadala s filmy bratří Coenů.

[[nid:]]

 

 

3) Pennino hraní onlinovek

Klíčový díl: Barbarská sublimace

Sledovat postupné sklouzávání Penny do geekovské kultury bylo velkým potěšením snad každého diváka. Za ty roky, co naši partičku zná, pochopila celou řádku popkulturních referencí i vědeckých konceptů – lze vlastně říct, že ji přátelství obohatilo minimálně stejně, jako ona “zlidštila” Leonarda a Sheldona.

Díl Barbarská sublimace, v němž Penny propadne onlinovce Age of Conan, je však přesto zajímavým, byť notně přehnaným vrcholem této dráhy. Na jeden jediný díl se totiž Penny promění v daleko horšího geeka a hráče, než kdokoliv jiný z hlavních postav. A popravdě, mohla by tak činit častěji – jenže to by pak Barbarská sublimace nebyla krásnou výjimkou z pravidla.

[[nid:]]

 

2) Jak se dali dohromady

Klíčový díl: Upotřebení schodiště

Stejně jako superhrdinové, i supervědci potřebují svou "origin story". Už od prvního dílu Teorie velkého třesku visela ve vzduchu otázka, co se to sakryš vlastně přihodilo s výtahem? A spolu s ní i druhá otázka: Jak se tihle podivíni vůbec dali dohromady?

Na obě otázky nakonec odpověděl díl třetí řady Upotřebení schodiště. Nejkrásnější na téhle epizodické zápletce je, jak perfektně sumíruje hlavní charakteristiky každé z postav. Sheldon je tu zdaleka nejméně snesitelný z celého seriálu – a to je už panečku nějaké konstatování!

[[nid:]]

 

1) Sheldonovo vyhoření

Klíčový díl: Loupež ve spacím kupé

I když má (oprávněně) pověst génia, Sheldon bojoval s nedostatky své fazóny už od prvních řad. Vždy je však nějak překonal a stal se kvůli nim chytřejší. Právě kvůli jeho zdánlivě nezničitelné superinteligenci bylo ale tak zajímavé sledovat, jak v posledních třech řadách postupně Sheldona postupně dostihly problémy.

Od předložení chybné práce Stephenu Hawkingovi po definitivní přerušení kariéry a únik pryč z města, jež vyvrcholil počátkem 8. řady, byl fail Sheldonovy kariéry to nejzajímavější, co mohli tvůrci s oblíbenou postavou udělat. Trochu ji při tom poškodili a poškrábali – ale o to zajímavější komické situace byly výsledkem!

[[nid:]]

Teorie velkého třesku běží od pondělí do čtvrtka ve 21.25 na Prima COOL!

(lol)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama