Piráti z Karibiku jsou tu – a s nimi Johnny Depp!

Ještě než se kapitán Jack vydá zachránit svou loď, objevte sedmero divných skutečností o jeho představiteli.
Johnny Depp jako Pirát z Karibiku
Johnny Depp jako Pirát z Karibiku
wallpaperhere.com

V neděli od 20.00 se můžete s Piráty z Karibiku: Prokletí Černé perly vžít do světa, inu, pirátů, námořníků a další punkové svoloče. Existence tohoto velkofilmu vám však nejspíše neunikla – možná že na rozdíl od tajů osoby jeho hlavní hvězdy, Johnnyho Deppa!

Díky nám si před vysíláním Pirátů můžete snadno a rychle doplnit něco ze života jednoho z nejlépe placených herců této generace…

JOHNNY DEPPkoidní KVÍZ: Otestujte si, jak znáte filmy a život tohohle piráta!

7) Nezměnil si jméno

Řada herců po přičichnutí ke kariéře běží s občankou na matriku ve snaze dát si více cool umělecký pseudonym. Ačkoliv by jméno "Johnny Depp" naznačovalo podobný postup, pravdou zůstává, že Johnny se s tímto sledem písmenek už narodil.

Původním jménem se totiž Depp jmenuje John Christopher Depp II…

Johny Depp hraje i ve filmu Veřejní nepřátelé, který vysíláme v sobotu ve 22.35 na Primě.

6) Letos mu je padesát

Datum narození na 9. června 1963 mluví za vše. Podobnou věkovou hranici jste asi při jeho mladickém vzhledu nečekali, není-liž pravda?

5) Průlomový skoro-Oscar

Depp je jediným hercem, který skoro dosáhl na Oscara za roli v disneyovském snímku – tedy filmovém matroši, který akademikům zrovna moc nevoní.
Stalo se tak s jeho rolí Jacka Sparrowa v prvních Pirátech z Karibiku. Jen tak na okraj, už čtyři roky předtím získal svou hvězdu na hollywoodském chodníku slávy.

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly - upoutávka 30s

4) Má blízko k lidem i zvířatům

Jasně, popisovat nějakého supervýdělečného herce jako lidumila je nejstarší trik PR agentů. U Deppa to však zřejmě má blízko pravdě – když byl malý, trénoval údajně ještěrky s cílem předvádět magické triky.
Po natočení Ospalé díry zase adoptoval filmového jednookého koně a uchránil jej tak před jatkami. A novináři zase s oblibou tvrdí, že Depp je velmi vstřícný, přijde-li řeč na podepisování autogramů náhodným fanouškům.

3) Miluje avantgardu

Na jednoho z nejlépe placených herců současnosti je Depp až překvapivě zakoukaný do umělecké sféry. Už jeho rané role měly blíže k umění než výdělkům, to však mohlo být dané jeho někdejší nezkušeností.
Donedávna však Depp vlastnil i pařížskou restaurací jménem Man Ray po (v jistých kruzích populárním) avantgardním umělci téhož jména. Jeho partnery byli Sean Penn a John Malkovich. Putyka byla následně prodána a přejmenována, no její současné umístění najdete tady. To jen abyste věděli, kam se zajít najíst, až budete projíždět Městem světel.

2) Divoké mládí

Jeho záliba v alternativě je však méně překvapivá, uvědomíme-li si Deppovo mládí. Můžeme-li věřit bulvární šuškandě, kouřit začal ve dvanácti letech, o panictví přišel o rok později, ve 14 začal užívat drogy a po 16 letech byl jak vyhozen ze školy, tak založil svou garážovou kapelu Kids...

1) Byl adoptován Komanči

V roce 2012 byl Johnny čestně adoptován jako syn LaDonny Harris, členky indiánského kmene Komančů. Stalo se tak v reakci na jeho roli indiána Tonta v chystaném filmu Osamělý jezdec...

Deppovo ztvárnění Tonta následně vzbudilo jistou kontroverzi – jednak protože indiány vykreslil v trestuhodně archetypálním světle, a jednak protože sám nemá ani kapku jejich krve.

Přesto platí, že se vyplatí nezapomenout – tenhle svérázný milionář si kultovního kapitána Jacka střihne už v neděli na COOLu od 20.00!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama