Plačte! Známe 5 důvodů, proč je Fallout 4 horší než předchozí díl

Vysvětlí nám někdo, na co vývojáři mysleli?
Fallout 4
Fallout 4

Necelý týden po vydání čtvrtého dílu post-apo série Fallout už svět postupně přišel na to, že se tady stalo něco zlého. Nechme pro jednou stranou grafiku – o té už bylo řečeno dost – protože i tak existuje spoustu dalších důvodů, proč vývojářům zatím nedat své peníze.

Fallout 4 je v rámci žánru a toho, co lze od série obecně očekávat, spíše zklamáním a hráči dávají svoji nevoli najevo. Vybíráme pro vás pět těch nejdůležitějších důvodů, kvůli kterým se čtyřka, alespoň prozatím, nemůže předchozímu New Vegas či Fallout 3 rovnat.

1) AKCE S PRVKY RPG

Ještě do vydání čtvrtého dílu platilo, že je Fallout hutným RPG s prvky akce, ať už first person, third person nebo izometricky viděné. Bohužel, Fallout 4 celý systém obrací na hlavu a přináší hutnou akci s prvky RPG. Je vcelku pochopitelné, že zrovna tohle se fanouškům vážně nelíbí.

2) STŘÍLENÍ A NEZÁJEM

Druhý důvod vychází z toho předchozího, ovlivňuje však celou řadu důležitých aspektů. Zatímco předchozí díly se točily kolem příběhu a střílení do nepřátel bylo nutným spojovníkem mezi dalšími kapitolami, Fallout 4 v podstatě žádný příběh nevypráví. Kritické hlasy mluví o tom, že kdejaká indie blbost zvládá tuhle část hry lépe a důmyslněji.

3) VÍCE NEBÝVÁ LÉPE

Další věc, která tak úplně nezapadá do Falloutu, je naprostá přehršel toho, co můžete sebrat, rozbít, inovovat, upravit a vylepšit. Jednotlivé systémy fungují dobře a jsou zábavné, ale všeho je v tomhle bohem zapomenutém kousku země příliš mnoho. Nedostatek je zcela neznámý pojem, a jak uznáte, jde tím atmosféra hodně rychle do kopru.

4) MĚ NZEABIJEŠ

Power armor, tahle ultimátní věc, ke které byste se měli chtít dostat, učinit oběti a mít vážně velkou dávku štěstí, ve hře samozřejmě nechybí. Fallout 4 vám ji ale nabídne v první misi, takže se bez námahy můžete prokousat až nakonec a nic dalšího neřešit. Samozřejmě za předpokladu, že pro něj najdete baterku, která se po dvou hodinách vybije. 200 let tady všechno napájí, ale v power armoru se vybije za 120 minut, vynikající!

5) HALÓ, KDE JSOU DIALOGY?

Poslední věc, která nás trápí ze všeho nejvíc, ale nakonec budou dialogy. I bez příběhu je možné napsat rozhovory tak, abyste se u nich smáli, abyste u nich museli přemýšlet a volit menší zlo. Jenže Fallout 4 nabízí jen 4 přímé odpovědi, žádné váhání, sarkasmus a navíc z odpovědí nelze vždycky úplně přesně vyčíst, co vaše postava nakonec řekne.

Zdeněk Princ - facebooková stránka autora

Fallout 4

Legenda se vrací! Finální trailer na Fallout 4 je konečně tady


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama