Platy Avengerů odhaleny: Nejvíc bere Downey, kdo mu šlape na paty?

Být Iron Man se vážně vyplácí.
Scarlett jede!
Scarlett jede!
Marvel Studios

Jen málokdo asi pochybuje o tom, že je Robert Downey Jr. současným králem Hollywoodu. Cesta od Iron Mana k Avengers 2 pro něj byla extrémně výdělečná, přičemž skončila u 40 milionů dolarů za jeho květnový střet s Ultronem. Downey si tak ukousl značnou část z čtvrtmiliardového rozpočtu. Kupodivu ale nebyl jediný.

Právě totiž bylo odhaleno, že si Scarlett Johansson odnesla domů 20 milionů dolarů. Ano, je to vlastně jenom půlka. Pořád ale jde o oslnivý balík, o kterém se ostatním Avengerům jen sní. Chris Evans si totiž v kapitánském spandexu vydělal jen 6,9 milionů dolarů a ostrostřelec Jeremy Renner si přilepšil o 6,1 milionu. Bral tedy víc než Chris Hemsworth, jemuž máchání kladivem přineslo „pouze“ 5,4 milionu, a samozřejmě víc než Mark Ruffalo, kterého v mnoha scénách nahradila zelená digitální bestie. A tak dostal zaplaceno „jen“ 2,8 milionu.

Dohromady tak jen základních 6 Avengerů vyšlo na nějakých 81 milionů dolarů. Což vysvětluje, proč film vyšel na oněch monstrózních 250 milionů dolarů. Měla by Marvel vysoká cena trápit? Kdepak. Diváci za dvojku Avengers utratili 1,4 miliardy dolarů, takže celá série může vesele pokračovat!

Karel Ryška

---

A takhle jim to všem seklo!

Tak kdo vydělal největší balík?

32 nejúspěšnějších filmových sérií všech dob: Vydělali víc Avengers nebo Harry Potter?

Avengers: Age of Ultron

Cumberbatch u Marvelu: Podívejte se na první fotku nového Avengera!

Thor v Avengers: Age of Ultron

Nejkrásnější Avenger se vrací: 5 věcí, které víme o třetím Thorovi

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama