Pomáhat a chránit je cool

A sportovat taky! V sobotu 8. června se pražským policistům podařilo překonat rekord v plaveckém maratonu. Udělali to na podporu Nadace policistů a hasičů, jejímž partnerem je FTV Prima.
Plavecký maraton policistů - Všichni účastníci v županech Prima COOL

Nadace pomáhá policistům a hasičům, kteří si během zásahu nenávratně poškodili zdraví, a rodinám těch, co se ze služby už nevrátili.

Za dlouhých 24 hodin se 9 mužům a 3 ženám podařilo uplavat štafetovým způsobem přes 125 km.

V Pelhřimově, městě rekordů a kuriozit, tak padl další rekord. Ten starý se přitom příslušníkům pořádkové a kriminální policie podařilo překonat už před polovinou časového limitu.

Přesně uplavali celkem 125 675 metrů. Nutno dodat, že žádný člen štafety se plavání nevěnuje profesionálně.

Po hladině bazénu je tak hnalo především nadšení a touha pomoci rodinám padlých kolegů. Kdo jiný než oni by si totiž měl lépe uvědomovat potřebnost této podpory?

„Nejen dobře plavali, ale i darovali peníz, který vytáhli ze svých kapes a věnovali ho nadaci,“ vyjádřil vděčnost Vladimír Šutera, ředitel Nadace policistů a hasičů.

Jako mediální partner nadace jsme na místě nemohli chybět. Nezbývalo než pogratulovat a předat dárky, třeba COOL župany. Reportáž z akce mohli naši diváci zhlédnout ještě ten den v hlavních zprávách. Najdete ji na čase 25.29.

Všichni měli po výkonu přes únavu výbornou náladu a byli moc milí. Doufáme, že jim úsměv vydrží, až zas na Palmovce špatně zaparkujeme! :)

Honza Tyle

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama