Pošlete mimozemšťanům SMSku!

Pomozte budoucím návštěvníkům z vesmíru najít správnou cestu k Zemi třebas svými obrázky!
Jamesburg Earth Station, Kalifornie
Jamesburg Earth Station, Kalifornie
d3gtl9l2a4fn1j.cloudfront.net

Před pár lety jsme tu měli prodávání pozemků na Měsíci, nyní může být hitem podobný projekt. Jmenuje se Lone Signal a zdarma i za poplatek umožní komukoliv odeslat zprávu mimozemšťanům.

Lone Signal vytvořil Michael W. Busch a inspiroval se hned několika podobnými pokusy z minulosti, třeba nejslavnější arecibskou zprávou z roku 1974. Zatímco tu však sestavoval tým vědců, zprávy z Lone Signal si můžete sestavit i vy sami!

Depeše budou vyslány z Jamesburg Earth Station v Kalifornii a zamíří k hvězdě Gliese 526 vzdálené 17,6 světelných let od Země.

Poněkud paradoxní je, že u Gliese 526 nebyly objeveny zatím žádné planety, na rozdíl od mnoha, mnoha jiných hvězd. Ale nekažme si radost.

Akta X - UFOO

První zprávu totiž každý může odeslat zdarma, zatímco za ty ostatní zaplatí velmi sympatické ceny – krátký text s obrázkem vyjde sotva na pár dolarů, v případě delších formátů se pak zájemcům dostane množstevní slevy.

Na nabídku upozornil web Exoplanety.cz a pro prozkoumání katalogu projektu Lone Signal směřujte své virtuální kroky semhle.
(lol)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama