Prima COOL bude vysílat ženský basketbal!

Uvidíte u nás všechny zápasy Euroleague Women Final Four!
Vzhůru do boje!
Vzhůru do boje!
Czech Basketball Federation

Vyvrcholení nejprestižnější ženské evropské klubové soutěže EuroLeague Women se poprvé uskuteční v Praze a potřetí v historii v České republice. Díky českým mistryním ZVVZ USK Praha, kterým se podařilo postoupit do bojů o nejcennější trofej Evropy, se Final Four odehraje ve dnech 10.–12. dubna v nové hale Královka v Praze na Letné.

V minulosti kraloval český tým evropskému klubovému basketbalu dvakrát. Nejprve ještě tehdejší Pohár mistryň evropských zemí získala Sparta Praha a před devíti lety se radoval Gambrinus Brno, který naplno využil domácího prostředí.

ZVVZ USK Praha se postupnými kroky prosadil až mezi absolutní elitu ženského basketbalu. Loni poprvé prošel nástrahami vyřazovací fáze a hrál závěrečný turnaj, tehdy ještě jako Final 8, v Jekatěrinburgu, kde nepostoupil ze skupiny. Letos se ZVVZ USK Praha podařilo projít z těžké skupiny a ve čtvrtfinále zdolat ve dvou zápasech nebezpečný španělský tým Avenida Salamanca. Klíčem k postupu bylo těsné vítězství na horké španělské půdě. Doma pak Pražanky svůj postup mezi čtyři nejlepší týmy Evropy stvrdily jasnou výhrou. A to i přesto, že před zápasy se Salamankou ukončila svou aktivní kariéru jedna z nejlepších basketbalistek české historie Eva Vítečková, která se připravuje na mateřské povinnosti.

Podívejte se na photoshoot ZVVZ USK Praha!

Focení basketbalistek ZVVZ USK Praha

ZVVZ USK Praha vede legendární slovenská trenérka Natália Hejková, která vyhrála EuroLeague už čtyřikrát! Dvakrát se jí to podařilo na lavičce SCP Ružomberok a dvakrát jako trenérce Spartaku Moskevská oblast. K dispozici má i po ztrátě Evy Vítečkové vyrovnané družstvo s českými reprezentantkami Ilonou Burgrovou, Kateřinou Elhotovou nebo Janou Veselou a také zahraničními hvězdami Laiou Palau, Kiou Vaughn nebo Danielle Robinson.

V Praze na Královce se ve skvělé atmosféře vyprodané haly představí vedle ZVVZ USK Praha ještě dva ruské týmy Dynamo Kursk a UMMC Jekatěrinburg a loňský finalista Fenerbahce Istanbul. Všechna tato družstva oplývají nabitými kádry plnými hvězd, a tak se Praha může těšit na ženský basketbal té absolutně nejvyšší kvality.

Všechny zápasy Final 4 vysílá živě stanice Prima COOL.


Program basketbalu na Prima COOL:

Pátek 10. 4.

14.55 Dynamo Kursk – UMMC Jekatěrinburg

17.55 Fenerbahce Istanbul – ZVVZ USK Praha

Neděle 12. 4.

14.55 utkání o 3. místo (poražené z pátečních zápasů)

17.55 finále (vítězky pátečních zápasů)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama