Prima COOL odpovídá

Frequently Asked Questions, v překladu často kladené dotazy. Věci, na které se často ptáte, jsme dali dohromady a odpovědi našeho programového oddělení najdete právě tady. Případné dotazy můžete posílat na informace@iprima.cz. Snažíme se odpovídat i na Facebooku...
Cool_black

Dobrý den,

děkujeme za tu hromadu otázek, které na nás máte, hodně nás to potěšilo! Je vidět, že vás zajímá nejen, co se vysílá na Prima COOL, ale i na LOVE a FAMILY. Společně s kolegy jsme se snažili na vše odpovědět, bohužel u mnoha otázek, především u těch, zda budeme vysílat některé seriály, vás možná ale nepotěšíme.
Nezoufejte však, protože odpověď „v současné době nemáme vysílací práva", „zatím neuvažujeme" atd. znamená pouze to, že teď zrovna ten či onen seriál nemáme, ale klidně ho můžeme zakoupit třeba za 2 roky.
Určitě není žádným tajemstvím, že každá televize má deal s velkým studiem (Prima Group dokonce se třemi studii), ze kterého nám plyne závazek odebrat dohodnutý počet hodin nejen ze současné seriálové produkce, ale i programové library. Počet seriálových slotů je však omezen, je tedy jasné, že nejprve musíme odvysílat právě seriály z povinného odběru a pak teprve můžeme uvažovat o nákupu dalších hodin buď nad rámec závazku nebo od jiných distributorů.
A pak je tu ještě jeden důvod, proč některé atraktivní tituly nemáme. Jsou to ty seriály, jejichž distributorem jsou Warneři a jak jistě víte, skupina Time Warner je spoluvlastníkem jedné z českých TV stanic. A právě kolegové z této televize mají právo prvního výběru.
Tolik tedy na vysvětlenou, každopádně vaše otázky jsou pro nás velkým zdrojem inspirace! Ještě jednou dík, že se na nás koukáte a více se už dozvíte z našich odpovědí.

Zdeňka Chrzová, vedoucí oddělení plánování a skladby programu

 

Plánujete vysílat některé seriály s Ricky Gervaisem ? Napřiklad: Extras nebo Life is too short.

Žádný pořad s Ricky Gervaisem v tento moment do vysílání nepřipravujeme.

 

Kdy uvedete 3.-5. řadu seriálu Leverage (Dokonalý podraz)?

Vzhledem k nízké sledovanosti o pokračování Leverage neuvažujeme, přednost dostaly divácky úspěšnější seriály, např. Warehouse 13.

 

Patrik: Dobrý den, chtěl bych se optat, zda plánujete vysílat pokračování Lovců duchů a nějaké další seriály od americké stanice The CW, třeba Ringer. Ačkoli ten je již zrušený, myslím, že by si fanoušky už třeba kvůli Sarah Michelle Gellar našel. Předem díky za odpověď.

 
Dobrý den, pokračování Lovců duchů v současné době neplánujeme. Totéž platí pro Ringer.
 
Milan: Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli plánujete vysílat seriál Once Upon A Time a jestli jste uvažovali o zařazení amerického (nebo třeba britského) X Factoru do programu (např. i na Prima Love), po vzoru slovenské JOJ a JOJ Plus, které s tím vloni byly velmi úspěšné. Děkuji.


Dobrý den, práva na seriál Once Upon A Time bohužel nemáme. A odpověď na druhou otázku už znáte!Každou sobotu od 15. 9. ve 20:00 vysíláme na Prima LOVE aktuální ročník X Factoru USA. Snad se vám bude líbit!

Karmyn: Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, zda budete dávat další řady Kdo přežije?
 
Dobrý den a ANO, vysíláme od října 2012 prvních 10 sérií!

 
Honza: Dobrý den, chtěl bych se zeptat na šestou řadu Dextera. Víte, odkdy tuto sérii odvysíláte? Budete ji vysílat opět v neděli, nebo ve všední dny jako nyní reprízy?
 
Dobrý den, ano, víme, Dexter S06 je nasazen od neděle 7. 10., opět po filmu v cca 22:00.

 
Martina: Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jestli neplánujete odvysílat nějaký britský sci-fi seriál. Např. Torchwood, Doctor Who či Blakes 7. Nebo alespoň Firefly?

Dobrý den, bohužel, v tento moment to v plánu nemáme.
 

 
Dom: Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli neplánujete odvysílat seriál Blue Mountain State?


V tento moment ne.

 
AJ Styles: Dobrý den, budete vysílat i další série seriálu Chuck?

Poslední, tedy pátá série Chucka, je naplánována na jaro příštího roku.

 
BugHer0: Dobrý den, nezvažujete po výrazném úspěchu seriálu Misfits zařadit do vysílání i podobně laděný seriál Skins, který by mohl především vaše mladší diváky zaujmout? Děkuji.

V budoucnu to nevylučuji, ale teď ne.

 
Jimm: Dobrý den, plánujete do vysílání zařadit i starší série Kdo přežije? Konkrétně 5. až 10. série v ČR nebyla odvysílána, první čtyři série pak zhruba před 10 lety vysílali na Nově. Dále bych měl dotaz na kultovní seriály The Sopranos a The Wire (Špína Baltimoru). Neplánujete je někdy zařadit do vysílání? Určitě byste tím potěšili mnoho diváků včetně mě. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, starší řady Kdo přežije (Survivor) již vysíláme, nové řady připravujeme. A nejen starší, ale i nové řady. The Sopranos jsme již jednou na Primě vysílali, bohužel sledovanost nebyla příliš dobrá, takže o repríze neuvažujeme. A vysílací práva na The Wire bohužel nemáme.

 
Peter394: Plánujete zreprízovať českú adaptáciu Survivora (Trosečník), príp. natočiť ďalšie české pokračovanie?

Na českou verzi Trosečníka, kterého jsme vysílali tuším v roce 2006, už nemáme práva a novou řadu točit nebudeme. Ale na Prima COOL zařazujeme od října další série americké verze, snad to bude dostatečná náhrada.
 

 
GameOfJyrus: Dobrý den, mám dotaz, zda plánujete do vysílání zařadit Doctora Who, Fringe nebo Sherlocka. Další dotaz je ohledně vzhledu televize. Nechystáte se vzhled zpestřit nějakými 3D prvky?


Neplánujeme, protože nejsou volná vysílací práva.

 
Kubajs: Tak co ten nešťastný fotbal? Je docela škoda, že se to na Coolu nechytlo. Jaké výsledky jste od fotbalu očekávali? A neplánujete ho přesunout jinam? Třeba na plánovanou novou televizi?

Proč nešťastný? V podobě, ve které fotbal přináší Liga mistrů UEFA, je tenhle sport rozhodně COOL Přesouvat ho rozhodně nebudeme a naopak mu věříme! Soutěž jako taková začíná 18. září, prvním přímým přenosem na COOLu bude utkání Real Madrid - Manchester City. Snad to nebude znít jako rouhání, ale tohle se bude muset líbit skoro každému, kdo o fotbale někdy slyšel.

 
FloTin94: Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli budete dávat nějaký pořad o wrestlingu (WWE) a také jestli budete dávat seriál Smallville?

Dobrý den, o wrestlingu neuvažujeme a na Smallville nejsou volná práva, pokud se nepletu.
 
 

Ondra: Zdravím, neplánujete zakoupit práva na chystaný seriál Arrow? Neuvažujete také o nějakém vlastním filmovém magazínu, který by se vysílal např. jednou týdně? Re-Play se vám moc podařil, určitě by jste zabodovali i v tomto směru!

Zdravím, o seriálu Arrow je předčasné teď hovořit. S filmovým magazínem v podzimním schématu nepočítáme.


 
Tom: Mě by celkem zajímalo, co vedlo k nahrazení v mnoha ohledech lepšího, vtipnějšího a zábavnějšího MenZone pořadem CoolMen?

menZONE se bohužel nepodařilo etablovat tak, jak bylo potřeba - díky za pochvalu, avšak zdaleka ne všichni diváci COOLu se v tomhle názoru shodli. Proto jsme celý koncept přepracovali do podoby COOLMENu, který možná není až tak „hustej", ale na druhé straně má pravděpodobně větší divácky potenciál. Uvidíme koncem roku.

 
Adam Ovšák: Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli ještě budete pokračovat ve vysílání seriálu Americký chopper, jelikož od 17.9. už v programu není a nedokončili jste ani aktuální sérii? Děkuji.

Dobrý den, určitě budeme, v tento moment jsme však dali přednost Grimmovi, který je právě od pondělí 17. 9. do vysílání nasazen. American Chopper odvysíláme později.

 
Blackhand47XD: Chtěl bych se zeptat, jestli byste nechtěli vysílat seriál Star Wars: Clone Wars.

Zatím ne, bohužel.

 
Jan: Dobrý den, budete vysílat další díly seriálu Teorie velkého třesku? Jinak jste super „cool" televize. Většinou koukám jen na vás.

Samozřejmě, že ano! Ale musíme si počkat až na příští léto, až se premiérová řada odvysílá v USA, dříve nám distributor neuvolní vysílací práva.

 
Jana Kovářová: Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kdy budete vysílat další řady seriálu Status: Nežádoucí (Burn Notice). Na 4. radu už čekám poměrně dlouho.
Dále by mě zajímal seriál Zákon gangu (Sons of Anarchy). Kdy uvidíme na COOLu 4. řadu? Děkuji za odpověď.


Musím vás zklamat, o pokračování ani jednoho seriálu v současnosti neuvažujeme.

 
Necromancer: Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli někdy budete vysílat pořad Nutné k přežití s Bearem Grillsem. Děkuji.

Pokud vím, tak nejsou volná vysílací práva, takže zatím ne.

 
Satik64: Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak je to s dalším Star Trek seriálem? Dočkáme se ho brzy? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, dočkáte! Na jaro připravujeme Star Trek: Voyager. Snad tato odpověď potěší!

 
Baníček: Dobrý den, proč nebyl odvysílán čtvrtý díl Hooligans - zákon tribuny?

Dobrý den, především musím říct, že byl odvysílán, druhý den odpoledne (místo reprízy). Nicméně důvodem bylo prodloužení fotbalu o více než hodinu, proto jsme nemohli Hooligans odvysílat večer. Za to se samozřejmě omlouváme, ale nedá se s tím nic dělat, smlouva s UEFA nás zavazuje odvysílat highlighty ještě z dalších utkaní, takže i když se zápas, který jsme my vysílali v přímém přenosu, neprodlužoval, čekali jsme na výsledky z ostatních zápasů. Tato situace by v podzimním kole už neměla nastat, hrozí to až zase na jaře.

 
bSaR: 1) Zvažujete uvedení seriálu 2 Broke Girls? 2) Bylo by možné výše zmíněný pořad, dále pak také Modern Family, BBT či Survivor uvést v originálním znění s českými titulky? Dabing dnešní seriály hrozně zabíjí. Líbí se mi jak je to u HIMYM, kdy si divák může vybrat mezi originálem či dabingem.

Na 2 Broke Girls nejsou volná vysílací práva, takže ne. Co se týče jazykové verze, tak Modern Family a Survivor nabídneme pouze v dabingu, a TBBT už dávno v EN s titulky vysíláme.

 
Katka: Dobrý den, neuvažujete o natočení vlastní verze Pevnosti Boyard nebo alespoň o vysílání francouzských sérií?

To by se nám taky líbilo, ale není to zrovna levná záležitost, takže v současné době ne.

 
Johnson: Dobrý den, máte v plánu vysílat 24. řadu Simpsonů a 7. řadu Futuramy? Dík za odpověď.

Odpověď je ANO a ANO!
 

 
Exi: Kolik nových řad Kdo přežije? bude Cool od podzimu 2012 vysílat?


Téměř všechny!
 

Martin: Dobrý den, chtěl sem se jen tak pro zajímavost zeptat, kolik lidí se v noci dívá na Volejte věštce a také proč Prima family nekoprodukuje více českých filmů, když patří k nejsledovanějším pořadům v Česku vůbec? Díky za odpovědi.


Dobrý den i vám. Na „Věštce" se dívají v průměru řádově desetitisíce lidí. Co se týče koprodukce českých filmů, časy se mění - tahle věc je do budoucnosti rozhodně jednou z našich priorit. Jednou z prvních vlaštovek je například romantická komedie Marťan a Venuše (Tereza Kostková, Igor Chmela, Bolek Polívka...), jejíž natáčení bylo zahájeno shodou okolností právě tento týden.
 

Katy: Mám pro vás tři věci. První, vážně moc děkuji za podzimní schéma jak na Coolu, tak na Family. Nejvíce mě potěšily další řady oblíbených kriminálek. Za druhé, chci se zeptat jestli plánujete nějakou z loňských novinek. Mám na mysli Homeland, 2 Broke Girls nebo New Girl. A za třetí, nenechávejte si utéct ty nejlepší seriály jako Doctor Who a Once Upon A Time!
PS: Jste stejně nejlepší, alespoň jedna naše televize dokáže vysílat normální seriály v tak krátké době od vysílání v Americe.Určitě u nás uvidíte New Girl. A děkujeme!


Ucho: Zdravím, plánujete v brzké době uvést nějaký seriál z Velké Británie? Děkuju za odpověď.Také zdravím, právě teď vysíláme Survivors, určitě uvedeme čtvrtou řadu Misfits. O dalších pořadech je předčasné teď mluvit.


Salem: Kdy budete vysílat vámi zakoupený seriál Breakout Kings?


Začátkem příštího roku.

 
Peter: Dobrý deň, nechystá Prima COOL spoluprácu s Joj PLUS, tak ako Prima a Jojka? Ďakujem za odpoveď.


Dobrý den, ta spolupráce se nedá takto dělit po kanálech, spolupracujeme jako Prima Group a JOJ Group. Každopádně pro podzim je však stěžejní projekt Česko Slovensko má talent 3, který se vysílá na hlavních kanálech.

 
fx: 1) Zavedete nebo alespoň plánujete zavést duální vysílání spolu se skrytými titulky na teletextu, aby si mohl divák sám vybrat, zda chce pořad sledovat v originálním znění s titulky či nadabovaný?


Duální vysílání obecně je velmi častý dotaz též na Facebooku a Twitteru. Momentálně je to tak, že bychom velmi rádi v duálu vysílali, bohužel nám to neumožňuje vyčerpaná kapacita datového toku v MUXu 2, ve kterém vysílá i Prima COOL. A protože jsme chtěli některé atraktivní seriály divákům nabídnout v originále, rozhodli jsme se pro řešení vysílat hlavní run s dabingem a reprízu v noci či druhý den v EN s titulky. Zároveň se snažíme seriály, u kterých nám to licenční podmínky dovolí, nabídnout v CZ i EN na PrimaPlay.

 
2) Tip na seriál: Skins by byli fajn, ale už je zná každý. Australani natočili snad ještě povedenější SLiDE, který tu moc lidí nezná a diváci jej ještě nemají nakoukaný z Internetu, protože na něj nejsou ještě ani titulky. Výjimečně byste byli napřed před diváky.


Bohužel vás musím zklamat, australská produkce není v současnosti naší prioritou, ale jak jsem již psala v jiném dotazu, do budoucna to samozřejmě nevylučuji.

 
Capa: Ahoj, chci se zeptat kdo vymýšlí ty vaše upoutávky? Jsou totiž super a vždycky se pobavím, když vidím nějakou novou.

Máme tady oddělení self promotion a v něm kreativní tým lidí a dále Honza Dolanský si píše texty.

 
Kofi: Dobrý den, neuvažujete vzhledem k úspěchu Partičky o vysílání Whose Line Is It Anyway? Česká verze je velmi povedená, ale na tu americkou ani zdaleka nemá. Samozřejmě v originálním znění s titulky. Na serveru VideaČesky patři tento pořad k jasně nejoblíbenějším. Děkuji.

Ne, neuvažujeme, chceme dát prostor především Partičce!

 
xD: 1) Zařadíte někdy do programu seriály: Arrested Development nebo Anger Management?

Zatím ne.

 
2)Talk show s Conanem O´Brienem, Grahamem Nortonem, či Craigem Fergusonem?

Také ne...
 

 
3) Přeložené výstupy stand-up komiků, jako např.: Jimmy Carr nebo Ricky Gervais ( např. jedno 90 minutové vystoupení týdně po 22. hodině)


..a ne

 
Lendo: Neplánujete na příští rok koupi vysílacích práv na Americký fotbal ( NFL )? Popřípadě vysílaní zápasu některých českých týmů v evropských soutěžích?

Neplánujeme, prioritu má Champions League.
 

 
Veru: Dobrý den, nejprve chci poděkovat za všechny ty seriály a pořady, které na Coolu vysíláte, cením si toho, co pro nás diváky děláte.
Měla bych pár dotazů ohledně několika seriálů, zda uvažujete o tom, že byste je v budoucnu zařadili do vašeho repertoáru. Například další řadu Grey's Anatomy (Chirurgové), Homeland, One Tree Hill, Jackass, Suburgatory, Switched at birth, Hart of Dixie, Revenge.
To je tak zatím asi vše, co mě momentálně napadlo. Ale ještě jednou děkuji za vaši práci.


Máme všechny řady Grey´s Anatomy, 8. sérii zařadíme do vysílání příští rok. O těch ostatních seriálech je teď předčasné hovořit, ale něco z toho vyhlédnutého máme.

 
Rob: Chtěl bych se zeptat, jestli Cool neuvažuje o vysílání amerických X Factorů, nebo Talentů, tak jako JOJ Plus. Klidně den po odvysílání v USA v hlavním vysílacím čase. Tyto show jsou v Česku velmi populární a na Slovensku se americkým verzím velmi dařilo. Bylo by fajn Cool tímto oživit, protože seriály a "neživé" reality show typu Faktor strachu či Survivor jsou super, ale ty velké show s přímými přenosy u vás zatím chybí. Doufám, že se dočkáme!


Jak už jsem psala, odpověď na X Factor už znáte!

 
Bernyz: Zdravím. Mám několik dotazů.
1) Neplánujete na jaro vrátit menZONE? Po zhlédnutí COOLMENa jsem se přesvědčil, že menZONE byl menší zlo.


Proto, aby byly naše pořady „menším zlem", je rozhodně neděláme. Upřímně řečeno, menZONE se bohužel příliš nepovedl, protože byl pro naše diváky pravděpodobně extrémní v řadě ohledů, primárně například v humoru, který zkrátka ne všem seděl. Co se týče COOLMENu, rozhodně bychom rádi oslovili širší publikum, i když začátky mohou být samozřejmě těžké.

 
2) Neplánujete nasadit nový seriál The Newsroom?


The Newsroom je vynikající seriál, nemyslím si však, že je to vhodný pořad pro komerční stanici obecně. Nejspíš ho po odvysílání na HBO uvidíte na některém kanálu veřejnoprávní televize.

3) Co seriál Inbetweeners a i jeho film? Myslím si, že na COOL se 100 % hodí.

Nemáme vysílací práva ani na jedno.

4) Seriály známé z HBO jako Rodinná válka, Lucky Louie se na COOL taky hodí. Uvažujete o nich (Vím že na Family vysíláte "druhou" řadu Louieho - ale první originální je lepší)?

Neuvažujeme, ani o jednom.

5) Zákon gangu - mám rozkoukáno a vy ho utnete. Bude se ještě vysílat? Díky za odpovědi.Zatím ne, ale nikdy neříkej nikdy.

 
Tomáš: Co ukrást konkurenci The Amazing Race?

Kdepak, my sázíme na Survivor!
 

 
Tomáš: Dobrý den, neplánuje Prima COOL vytvořit nějakou vlastní talk show, která by se provedením podobala třeba The Late Late Show s Craigem Fergusonem? Děkuji za odpověď.


Dobrý den, zatím je na to brzy, tak excelentních moderátorů, jako je Craig Ferguson, je u nás jako šafránu. Ale samozřejmě to neznamená, že někdy nějakou talk show podobného charakteru nespustíme. Díky za inspiraci.
 

Andrej: Zdravím Vás. Nie sú to otázky priamo na Cool ale všeobecne na Prima Group, tak by som rád využil túto šancu.

1.) Budete vysielať poslednú sériu Desperate Housewives? Ak áno, prezradíte kedy, prosím?

Poslední řadu samozřejmě vysílat budeme, první epizoda je už 27. 9. 2012.

2.) Pred pár rokmi ste začali vysielať komediálny seriál Malcolm in the Middle, ale stopli ste ho po dvoch sériách. Je šanca, že by ste dokúpili nové časti, alebo sa mu darilo až tak zle?

Právě z důvodu nízké sledovanosti už práva na Malcolma dokupovat nebudeme.

3.) Uvažovali ste niekedy o kúpe seriálu It´s Always Sunny in Philadelphia?

Zatím ne.

4.) Existujú nejaké nové časti Ninja Faktoru, ktoré ste nevysielali a mohli by sa na obrazovkách objaviť?


Ano, ještě jsme dokoupili pár epizod, dále máme American Ninja Warrior/Ninja Faktor po americku.

5.) Mohli by ste prezradiť, či plánujete vysielať seriály Once Upon a Time, Anger Management, Touch, 2 Broke Girls, Hot in Cleveland, GCB, Hell on Wheels, Alcatraz alebo Shameless?

Teď mohu potvrdit Hot in Cleveland, ostatní bych nerada prozrazovala.

 

Jan Kůrka: Zdravím, neuvažujete o uvedení amerického seriálu Scrubs? Je to sice trochu starší kousek (2001), ale neprávem opomíjený.

Samozřejmě, že uvažujeme.

 
Bezvliv: Budete dávat i nějaké (hlavně ty "kultovní") filmy od společnosti Troma? (Toxický mstitel, atd).

Bohužel, zatím ne.

 
Fifa: Neplánujete vysílat bezkonkurenční seriál Scrubs nebo nejoriginálnější seriál současnosti Community?

Na seriál Community bohužel už nejsou volná vysílací práva a co se týče Scrubs, uvidíme, co se dá dělat!

 
Rob: Dobrý den, zaprvé se připojuji k tomu, aby se u nás vysílal Scrubs. Pak se chci zeptat, zdali uvažujete o vysílání seriálů American Horror Story, Queer as Folk (US verzi), klidně i na Love, a Ztracené.

O Queer as Folk zatím neuvažujeme, ještě jsme neodvysílali The L Word, co se týče těch ostatních, uvidíme.
 

 
ESESEL: Nejprve bych chtěl moc poděkovat, že vysíláte SG-1, a to dokonce v rozumném čase. S tím by souvisela i má první otázka, ač vím, že je to spíše zbožné přání fanoušků: Neplánujete koupit i filmy a Archu pravdy předabovat?


Neplánujeme a nejsem si jistá, jestli jsou vůbec momentálně volná vysílací práva.

 
Dále by mě zajímalo, jaké další sci-fi seriály plánujete vysílat? Víte, třeba Firefly - pokud odvysíláte díly ve správném pořadí, určitě to bude mít úspěch. Ale Falling Skies a hlavně neprávem opomíjený šestidílný Jekyll od Stevena Moffata by také potěšily.

Pokud mám správné informace, tak práva na Falling Skies už nejsou volná, o seriálech Firefly a Jekyll v současné době neuvažujeme.

 
A poslední otázka: Vzhledem k úspěchu Ztraceného pokladu Aztéků, hodláte vysílat další takovéto méně známé filmy? Pokud ano, přimluvil bych se za Riverworld (z roku 2010). Díky, že jste si našli čas na zodpovězení našich otázek, přeji mnoho úspěchů.

Filmy podobného ranku bychom rádi vysílali i nadále, bohužel nejsou k dispozici pro česky televizní trh v takovém množství, které by bylo pro nás všechny uspokojivé...
Určitě i tak je nač se těšit.

 
Martin H.: Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli neplánujete vysílat nějakou "kontejnerovou" reality-show typu Vyvolení. Nemyslím zrovna novou sérii ale třeba reprízu nějaké české či slovenské nebo nadabovat nějakou zahraniční. Děkuji za odpověď.

Také zdravím, nad něčím přemýšlíme, konec konců Paradise Hotel, který jsme vysílali na jaře, byl úspěšný...

 
Michal: Když vysíláte seriál o lesbičkách Láska je láska, neuvažujete o vysálaní britského seriálu Lip Service? Díky za odpověď.

Lip Service v plánu nemáme.

 
Pepa: Dobrý den, chci se zeptat jestli budete vysílat film s Gérardem Depardieu Na mamuta?

Dobrý den, bohužel, tento film do vysílání momentálně nechystáme.

 
Michal: Dobrý den, neuvažujete o pořadu So You Think You Can Dance? Když ne na Prima Cool, tak třeba na Prima Love?

Teď ne, podzim na Prima LOVE patří X Factoru.

 
Kuvaly: Dobrý den, zajímalo by mě, jestli hodláte dál do vysílání COOL propašovávat sport. Já chápu že je finanční krize a práva k dobrým seriálům asi budou dražší a dražší, ale přijde mi že to celkově snižuje kvalitu vysílání. Díky za odpověď předem.

Dobrý den i vám, já se s dovolením, ohradím - zdá se vám, že vůbec nejprestižnější světová (klubová) fotbalová soutěž, jíž Liga mistrů UEFA bezesporu je, snižuje kvalitu vysílání? Fotbal je v této podobě rozhodně COOL a o „propašovávání sportu" tak v žádném případě nemůže být řeč!
 

 
Josef Štaif: Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli nebudete někdy vysílat tyto seriály: Legend of the Seeker, Sindibádova dobrodružství, Temný rytíř.
Všechny tyto seriály by skvěle doplnily portfolio Primy COOL. Děkuji za odpověď.


Dobrý den, bohužel vás zklamu, zatím ne.

 
David: Hezký den, na začátku bych chtěl poděkovat za skvělý podzim na Coolu, respektive na celé Prima Group. Potěšilo mě vysílání Rizzoli & Isles na Family a Walking Dead a Grimm na Coolu. Teď k mým dotazům:
1) Neplánujete náhodou odvysílat seriál Moonlight (Za svitu měsíce)? Myslím, že na Love či na Cool by se hodil a těch 16 epizod je u nás neprávem opomíjeno. Kriminálka s upíry, to by frčelo!


Dobrý den, díky za pochvalu! A teď k vašim dotazům: Moonlight samozřejmě znám. Bohužel právě fakt, že čeští seriáloví fanoušci tento seriál tak trochu ignorují, nahrává domněnce, že Moonlight nebude na obrazovce příliš úspěšný. To je důvod, proč o něm neuvažujeme.

2) Vím, že vlastníte vysílací práva na amerického Wilfreda. Můžete říct, kdy se na něj cca můžeme těšit a zdali bude dabovat Elijaha Wooda s ním spjatý Jan Maxián?

Wilfred je naplánovaný do vysílání na Prima COOL, první epizodu uvidíte už 25. 10. a Elijaha Wooda samozřejmě bude dabovat Jan Maxián!

3) Už teď se těším na třetí řadu NCIS: Los Angeles a druhou sérii Hawaii 5-0. Předpokládám, že je na obrazovkách uvidíme někdy na jaře. Počítalo se při dabování (jestli už se tedy dabovalo) s těmi crossovery a budou mít daní herci - Daniela Ruah, Chris O'Donnell a LL Cool J z NCIS:LA a Scott Caan a Daniel Dae Kim z H50 - stejné dabéry jako ve "svých" seriálech? Popř. budou oba crossoverové díly vysílány tak nějak spolu jako to bylo v Americe na CBS?

Kolegové z dabingu s tím samozřejmě počítali. Bohužel se nám ale nepovede oba crossoverové díly vysílat pohromadě, protože nevysíláme oba seriály zároveň, ale v témže slotu po sobě.

4) Neuvažujete o vysílání Alphas od stanice Syfy? Odehrává se ve stejném universu jako Eureka a Warehouse 13, takže by to bylo fajn, kdyby se na Coolu objevily i Alfy. Nebo Person of Interest od CBS?
Ani o jednom ze jmenovaných seriálů teď neuvažujeme, musíme nejprve odehrát všechny seriály, které máme.

 

Petr: Neuvažujete odvysílat seriál Living with Fran s Fran Drescher? Hodil by se na Prima love. Díky.

Spíše ne, je sice pravda, že by se seriál s Fran Drescher hodil do slotu Nanny, ale 26 epizod je na denní strip málo.


Tomáš: Chci se zeptat, jestli budete vysílat seriály Book of Daniel a The Fixer. Díky.

Máme práva na The Fixer.
 

 
Petra: Ahoj, budete vysílat animované seriály The Goode Family a Sit down, shut up? Díky.


Nebudeme, bohužel.
 

 
Lenka: Ahoj, chci se zeptat jestli se ve vysílání dočkáme seriálů Dark Blue, Rubicon a Memphis Beat.


V nejbližší době určitě ne

 
Kamila: Neplánujete uvedení kultovního seriálu Freaks and Geeks? V současnosti je to jeden z nejvýše hodnocených seriálů historie a určitě by to udělalo spoustě fanoušků a znalců obrovskou radost. A co se týče britské scény, neuvažujete o geniálním Sugar Rush?

Ani jeden z těchto seriálů ve vysílacím plánu nemáme.

 
Daniel: Chci se zeptat, jestli se budou vysílat seriály Ugly Americans, The Listener nebo Kyle XY?

Zklamu vás, zatím nemáme na tyto seriály vysílací prostor.

 
Kuba: Dobrý den, zajímalo by mě jak je to s vysílacím právem na film Bastardi? Někde se psalo, že jedničku má vysílat Nova, tak snad to není pravda a uvidíme na Coolu opakování prvního a druhého dílu a premiéru třetího dílu.

Bastardy do vysílání chystáme, které konkrétně se nechce překvapit.

 
Josef Černý: Zdravím Prima Group, nehodláte někdy založit nějaký kanál na kterém by se vysílaly starší (kultovní) seriály? Nebo zda nehodláte na Coolu vysílat některý z těchto seriálů: Zmije, Vládci Kouzel, Roswell, Herkules, Strážce moře?

Taky zdravíme, nový kanál kvůli tomu zakládat nehodláme, ale do budoucna nevylučuji, že se některý z těchto seriálů na COOLu neobjeví.

 
Honza: Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli budete na COOLu dávat seriál Spartacus: Vengeance. Děkuji za odpověď.

Dobrý den a odpověď je ANO, budeme, jen čekáme na uvolnění vysílacích práv.

 
Spánek: Dobrý den, měl bych dva dotazy:
1) Neplánujete někdy v budoucnu šířit Primu Cool v HD? Nebo je na to ještě brzy?


V budoucnu to samozřejmě určitě plánujeme, nicméně v tento okamžik je ještě je brzy, je to, stejně jako v případě duálního vysílání, otázka datového toku MUXu 2, ze kterého vysíláme. Jistě víte, že i kolegové z ČT si na Olympiádu museli „půjčovat" jiný multiplex. Každopádně s příchodem technologie DVB-T2 dojde k navýšení datového toku, takže vysílání v HD bude reálnější.

2) Nechcete prosím alespoň jednu hodinu týdně - například o víkendu - vyhradit animovaným seriálům? Mám konkrétně na mysli anime - ne Simpsonovi a spol. Dospělejší anime typu Ghost In The Shell (mohli byste odvysílat všechny seriály a filmy z tohoto univerza), Deadman Wonderland, Devil May Cry, Cowboy Bebop, atp. by mohlo diváky zaujmout.
Vím, že se vám do toho asi moc nechce, ale byli byste v něčem opět první a omezovat se - co se anim. produkce týče - pouze na Ameriku mi přijde jako nesmysl. Anime se přece automaticky nerovná Pokémon. A pokud nechcete jít do anime, tak alespoň klasické kresl. seriály by také nebyly? Např. originální Looney Tunes s titulkama by byl IMHO masakr. Díky!

Copak o to, ale nám už se to do toho vysílání nevejde. Počet slotů na animaci obecně je omezen a o rozšíření zatím neuvažujeme.

 
Stewiegriffin: Chtěl bych se zeptat jestli byste nemohli vysílat seriál Kenan a Kel. Díky.

Momentálně tento seriál v plánu nemáme.

 
Lucie: Moc bych si přála opět vidět legendární Vražedné pobřeží. Budete dávat nějaké britské komediální seriály, klidně i starší tvorbu? Děkuji.

Zklamu vás, práva na Vražedné pobřeží nemáme. Práva na britské komediální seriály má většinou ČT, takže je zakoupit v tento moment nemůžeme.

 
Robin: Co zapříčinilo tu dlouhou odmlku mezi jednotlivými díly American Chopperu v druhé sérii na Coolu? A plánujete další série, popřípadě pak i AC: Junior vs. Senior?

Bohužel, byla to klesající sledovanost. Z toho důvodu už ani další série, popř. AC: Junior vs. Senior neplánujeme.

 

STARŠÍ DOTAZY

 

Budete dávat další díly seriálu Terra Nova?

V pondělí 11.6.2012 jsme odvysílali poslední díl první série Terra Novy. Druhá série nebyla natočena, tudíž to byl dosud definitivně poslední díl, který existuje. Bohužel... Jestli budeme někdy opakovat těchto 13 dílů, zatím není stanoveno. :)

 

Proč jste přestali vysílat Amerického choppera?
Vysílání Amerického choppera jsme přerušili kvůli pořadu Hooligans - zákon tribuny, protože se blíží ME ve fotbale, a než 8. června začne, chceme vám nabídnout pohled na fotbal z jiné strany. Druhou sérii Amerického choppera dovysíláme. Přesný termín zatím, kdy se vrátí, zatím není stanoven. ;-)

 

Budete ještě dávat další díly Futuramy?

Už jsme odvysílali všechny existující epizody Futuramy... budeme samozřejmě opakovat, ale jinak musíme holt čekat, než nějaký nový nakreslej :)

 

Proč není můj oblíbený seriál na PrimaPLAY?

Na PrimaPLAY můžeme dávat pouze pořady, na které máme vysílací práva pro internet. U pořadů vlastní tvorby (Těžká dřina, menZONE, Top Star Love, české zábavné pořady a seriály Prima family) jsou tato práva bez omezení, na zahraniční pořady máme vysílací práva vždy na určitý počet dní po odvysílání v televizi.

 

V současné době (stav k 10.7.2012) máme práva na následující zahraniční pořady:

 

30 dní: Ricardovy recepty (Prima love), Policejní bažanti (Prima family)
7 dní:
Hvězdná brána, Přežít!, Největší bitvy 2. světové války, Bod G (Prima love), Renovace v utajení (Prima love), Will a Grace (Prima love), Hříšná láska (Prima love), Apokalypsa 2. světové války (Prima family), Specialisté na vraždy (Prima family), Vteřiny před vraždou (Prima family).
5 dní: Někdo se dívá (Prima love)
Na všechny ostatní zahraniční seriály, na které se často ptáte (Např. Terra Nova, Skladiště 13, Teorie velkého třesku, Simpsonovi a další) bohužel nemáme vysílací práva pro internet, takže je na Prima PLAY nenajdete. Snažíme se do budoucna vyjednat práva pro co nejvíce pořadů ;-)

 

 
Nejde mi nahrát video na Wish To COOL? Jak to?
Technické požadavky na video jsou následující, přesvěčte se, zda není problém v některém z těchto aspektů: Kvalita videa (nastavení kamery): minimální rozlišení 320x240px a minimální bitrate 120kbit. Video může mít maximální délku 30 vteřin – z webové kamery aplikace nedovolí nahrát více, video soubor nahraný z disku může mít maximálně 10 MB a rovněž 30 vteřin délku (delší video se ořeže se při transkódování). Obrázek pro náhled videa z disku může mít maximální velikost 100 kb.
Video může být ve formátu *.avi, *.mpg, *.mpeg, *.mov, *.mp4 nebo *.flv Může nastat situace, kdy video nebude rozpoznáno, kvůli špatnému kodeku. Mezi doporučené video kodeky patří: Flash video, H.264/MPEG-4 AVC (ISO/IEC 14496-10), MPEG-4 Part 2 (ISO/IEC 14496-2), H.262/MPEG-2 Part 2 (ISO/IEC 13818-2).

 

 

Jak staří kluci nebo holky se mohou zúčastnit fotbalového turnaje MTG UNITED FOR PEACE 2012?

Fotbalového turnaje MTG UNITED FOR PEACE 2012 se mohou zúčastnit děti narození 1.1.1998 a později. Je ale možné, že pořadatelé této mezinárodní soutěže udělají v případě pouze jednoho hráče týmu výjimku. Hráč by však neměl překračovat věk o mnoho dní. Každá přihláška týmu se bude posuzovat individuálně. Pošlete tedy přihlášku, kde daný fakt (že 1 hráč svým narozením např. 19.12. 1997 překračuje povolený věk účasti) uvedete. Pokud by však mělo být více hráčů starších, než je datum narození v roce 1998, je jasné, že takový tým nebude do fotbalového turnaje připuštěn.

 

TEORIE VELKÉHO TŘESKU

 

Kdy budete vysílat 5. sérii The Bing Bang Theory ?
Na 5. sérii si budete muset počkat, až se celá odvysílá v USA, dřív nedostaneme vysílací práva.

 


Kolik sérií bude odvysíláno: Teorie Velkého Třesku a Jak jsem poznal vaši matku?
Odvysíláme tolik sérií, kolik jich v USA natočí.

 


Nebylo by možné duální vysílání, kde by si diváci mohli vybrat mezi vysíláním s českým dabingem resp. originálem v angličtině?
Duální vysílání je o navýšení datového toku a Multiplex 2, ve kterém Prima COOL vysílá, je over capacity. Takže momentálně by byl duál na úkor kvality obrazu. A protože opravdu chceme skalním fanouškům dopřát seriál v originále, přistoupili jsme dočasně k řešení, kdy je hlavní uvedení v češtině a repríza do 24 hodin v angličtině. Samozřejmě duál přes satelit by byl možný, ale ne všichni sledují COOL přes satelit.


Budete dávat v originále i Dextera? Hallův hlas je nenahraditelný...

Bohužel ne. I k užití originální verze je nutné mít vysílací práva a v daném případě nám je distributor nedal.

 

Kolik máte zakoupených řad Dextera?
Všechny, a to včetně těch ještě nenatočených! :-)

 

Neplánujete vysílat filmy v původním znění po vzoru filmového klubu na ČT2?
Po vzoru filmového klubu na ČT2 určitě ne, protože tam vysílají pouze klubové a nezávislé filmy, které nemají zrovna vysokou sledovanost. Ale jinak o tom samozřejmě uvažujeme.

 

SOUTH PARK


Budete dávat South Park?
Bohužel, nejsou volná vysílací práva.

 

Proč začínají Simpsonovi často se zpožděním?
Ve všední dny jedeme naprosto přesně, ale o víkendu je bohužel skluz, protože pořad Smash Cuts, nasazený v 19.30 po Simpsonech, je příliš krátký. A protože nechceme za něj lepit 10 min. upoutávky, raději volíme menší zlo, tedy se Simpsony vyjíždíme trochu se skluzem. Samozřejmě by bylo řešení nasadit po sobě 2 epizody Smash Cuts, to by ale zase v neděli vyjížděl o 15 min. později Dexter. A to taky nechceme, protože čekat na Dextera skoro do 22.30 nebudete…  

 

JAK TO CHODÍ...


Podle čeho vybíráte seriály do vysílání?
Seriály vybíráme podobně jako vy. Buď se nám líbí, nebo nelíbí. :-) Na jaře sledujeme představování novinek, v květnu až červnu nám studia dají k dispozici pilotní díly, máme přístup ke katalogům, do videoarchivu všech distributorů atd. Pak to všechno nakoukáme, diskutujeme, a pokud se na nějakém seriálu shodneme, chceme ho koupit. Peníze samozřejmě hrají roli, ale tento byznys je o smlouvání a my máme šikovné obchodníky :-) Je však nutné dodat, že distributoři nám neprodají jen jeden seriál, takže k atraktivnímu titulu musíme vzít i nějaký „méně úspěšný“ kousek.


Jak nakupování seriálů probíhá?

Způsobů je několik. Vysílací práva nakupujeme u distributorů, kteří nám pravidelně posílají aktualizované katalogy. Velká studia, jež dnes mají kanceláře především v Londýně, jezdí pravidelně s nabídkami do Prahy. Máme on-line přístupy do jejich videoarchivů. Rovněž existuje několik televizních trhů, na které kolegové z akvizice pravidelně jezdí (MIP a MIPCOM v Cannes, DISCOP v Budapešti, LA Screening atd.).
Co se týče seriálů, jednak máme o většině atraktivních titulů stejně jako vy docela dobrý přehled, jednak máme po ohlášení nových titulů téměř okamžitě k dispozici pilotní díly. Při výběru samozřejmě sledujeme úspěšnost v USA a důležitým vodítkem jsou rovněž recenze na českých fanouškovských webech. Ne vše, co funguje v Americe, funguje i u nás. Příkladem za všechny je třeba Glee. Při výběru rovnou zohledňujeme, na který kanál titul nasadíme.
Poté kolegové z akvizice začnou vyjednávat o licenčních podmínkách a ceně. Obvykle k titulu, o který máme eminentní zájem, musíme přidat další hodiny. V žádném případě nelze předpokládat, že nám distributor prodá jen 13 hodin atraktivního seriálu. Většinou se dělá větší balíček v kombinaci s filmy. Což myslím vysvětluje, proč kromě vyhledávaných seriálů vysíláme i seriály méně atraktivní.
Cena za licenci podléhá obchodnímu tajemství, jak jistě chápete. Pokud bychom ale měli použít příměru, mluvíme řádově o částce rovnající se ceně ojetého či nového malého auta za epizodu. A ceně většího auta, bytu či vily za film (samozřejmě v závislosti na atraktivitě nebo úspěšnosti titulu).

 

Proč mnoho seriálů vysíláte dost pozdě po US premiéře. Chápu, že nějaká prodleva musí být, ale proč je často tak velká? Jde o problém ceny licence, akvizice?
Distributoři nám začátek licence obvykle poskytnou až po odvysílání poslední epizody v USA. Někdy si vyžádají delší pauzu, tzv. holdback. Potom nám teprve pošlou vysílací materiály a pak se ještě dabuje. Tak vznikne v průměru čtyřměsíční prodleva. Dalším důvodem je samozřejmě fakt, že televize – v našem případě dokonce tři televize – musejí mít programové zásoby alespoň na rok dopředu. A protože je licenční doba omezená, jdou do vysílání nejdříve tituly, kterým již licence běží.


Mohou seriál, který vysíláte, vidět někde na internetu?

Pořady, které TV Prima vyrábí, jsou na našich internetových stránkách www.iprima.cz/videoarchiv. K umístění zahraničních pořadů do videoarchivu je nutný souhlas distributora, resp. musíme mít koupená internetová práva, za něž se obvykle platí nemalé peníze. Nicméně se postupně snažíme získat alespoň catch up rights, tedy možnost zhlédnout pořad na internetu asi do 5 dní od uvedení v televizi. Ve videoarchivu jsou ostatně také převážně pořady vlastní produkce, nikoli zahraniční.


Jak moc vám jako televizi škodí „sledovači“ ripů z amerických televizí? Podílíte se nějak na prevenci? Jelikož u nás není stahování zakázáno (kromě z P2P a podobných služeb), třeba mazáním souborů z datových úložišť (uloz.to atd.)?

Nejsme primárními držiteli autorských práv k seriálům, o nichž pravděpodobně mluvíte, takže „sledovači“ ripů zahraničních pořadů naše práva nepoškozují. Tato otázka je spíše určená velkým studiím.
Jiná situace nastává v případě, že se někde objeví rip pořadu s naším logem a dabingem. Nebo přímo naše vlastní tvorba. Jinak myslím, že nejúčinnější prevence je po odvysílání pořady zpřístupnit na webu Primy, což zpravidla děláme. U akvizičních pořadů je to trochu komplikovanější (otázka výkupu internetových práv, která nejsou zadarmo).
Nicméně různé výzkumy a analýzy sledovanosti ukázaly zajímavý trend. I když se „sledovači“ ripů obecně na televizi nedívají, nám se je paradoxně podařilo přitáhnout k obrazovce. Prima COOL je toho důkazem.

 

DUCHOVÉ v PEVNOSTI BOYARD


Nemohli byste vysílat RE-PLAY v jiném čase?
A co je pro RE-PLAY lepší vysílací čas? Odpoledne a v podvečer o víkendu už zase nejste doma. :-) A ti z vás, co náhodou RE-PLAY prošvihnou na Prima COOL, ho mají možnost sledovat ve videoarchivu na re-play.cz.

Budete dávat také 6. řadu Lovců duchů?
Chystáme něco mnohem zajímavějšího! :)

Budete vysílat další díly Zákona gangu?

Ano, Sons of Anarchy/ Zákon gangu máme i další řadu.

Nechtěli byste dávat Star Trek filmy 1 až 7?
Chtěli, ale nemáme na ně vysílací práva! :-)

Chtěl bych se zeptat, jestli budete dávat seriál Pokémon od prvního dílu (Volím si tebe, pokémone)?

Pokémony už vysílat nebudeme, nemáme vysílací práva.

Nechtěli byste dát Návrat do budoucnosti? :)
Chtěli, ale nemáme vysílací práva! :-)

Kdy už se konečně dočkáme Pevnosti Boayard? Nenapínejte nás! :D
Bude to někdy na jaře 2012. :)

Neplánujete zakoupit i soutěž Stopa Xapatanu (La piste de Xapatan)?

V tento moment to neplánujeme, nejprve musíme odvysílat Kdo přežije a Pevnost Boyard :)

Zdravím, bude taky seriál Long Way Down?
Bohužel asi nebude, protože nelze dohledat, kdo vlastní vysílací práva pro náš region.

Kdy už bude Prima Cool HD? Tohle se nedááá!
Až to dovolí kapacita datového toku :)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama