Připomeňte si nejlepší bitkařské filmy

Připomeňte si filmový žánr, z něhož testosteron přímo stříká...
Neporazitelný 3: Vykoupení
Neporazitelný 3: Vykoupení
hothdwallpaper.net

Komu imponují filmy, v nichž se nejde pro ránu a přímočarou akci daleko, měl by si za uši zapsat středeční čas 22.35 – na COOLu se totiž představí krasavec jménem Neporazitelný 3: Vykoupení, třetí film série Neporazitelný.

Děj snímku (a hlavně zdejší rvačky) se točí kolem nelegálních vězeňských zápasů o svobodu, veškeré úsilí tak bylo věnováno choreografii a efektním záběrům na upocené svalouše, kteří se navzájem snaží složit k zemi.

Ostatně mrkněte na anglický trailer:

Neporazitelný 3: Vykoupení - trailer

Jenže s jídlem roste chuť, připravili jsme proto pro vás v přehledu videí i čtveřici dalších vybraných bitkařských opusů, od těch starších po zbrusu neznámé!

1) Ong-bak

Hned na úvod zabrousíme do snímku Ong-bak, asi nejznámějšího krvavého filmu ve stylu Neporazitelného z poslední dekády a fousu dále.

Veskrze asijské dobrodružství plné přelámaných kostí je optimálním seznámením se se schopnostmi a fazónou hlavního herce a bojového experta Tonyho Yaa. Že je oč stát, můžete opět čekovat níže skrze pohyblivé obrázky!

Ong-bak trailer

2) Nikdy to nevzdávej

A teď k něčemu zcela jinému. Tematika dospívání a bitek je sice spojována spíše s takovým Karate Kidem (původní verze), ilegální zápasy zase třebas s prastarým Krvavým sportem (1988) s Jean-Claudem Van Dammem. Nikdy to nevzdávej však obě látky spojuje pro současnou „MTV generaci“.

Zlí jazykové mu proto vyčtou, že jde o cosi jako Beverly Hills, kde se Brandon a Steve občas svlečou do půli těla a porvou se do krve – právě z tohoto důvodu jde však o zábavičku o chlup přístupnější než třebas Ong-bak.

Nikdy to nevzdávej - trailer

3) Zátah

Nepříliš známých, avšak koulervouce pojatých bitkařských filmů, existuje pořádná palba. Za všechny však vybíráme nedávný par excellence případ jménem Zátah – už jen z toho důvodu, že jde o snímek indonéského původu.

Snímek začíná speciální jednotkou, která vezme útokem věžák patřící místnímu gangsterovi. Ten však jen ležérně vyhlásí, že kdo z (mnoha, MNOHA) obyvatel policisty zabije, bude navždy bydlet zdarma. Následuje skoro sto minut krvavé cesty přeživších až na samotný vrcholek baráku, aby konečně mohli splnit cíl své mise. Tentokrát možná nejde jenom o tradiční turnaj, stejně jako v Ong-bak si ale v Zátahu mnoha dialogů – na rozdíl od soubojů – příliš neužijete!

Zátah - trailer

4) Drak přichází

Mohli bychom vypíchnout celou baterii dalších kvalitních filmů, které si hrají s motivy soubojů – od artového Klubu rváčů (1999) přes kultovního Rockyho až po De Nirova Zuřícího býka (1980). Králem mlátičkou však může být pouze jeden frajer, a navzdory ostré konkurenci jsme zvolili prapůvodního frajera Bruce Leeho.

V kultovním Drak přichází si Lee střihne mstícího se (jak jinak) klaďase, který se vypravil na turnaj bývalého šaolinského mnicha, ve skutečnosti zlého pašeráka drog. Na poli 98 minut tak krom kopání, křiku a zabíjení rovněž pokládá základny celého žánru filmů postavených na peroucích se lidech.

Drak přichází - trailer

(lol)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama