Připravte se na nemilosrdnou bitvu o Midway!

Ve středu od 20:15 opět dojde na Souboj generálů, a tentokrát rozhodnou celou druhou světovou válku.
Bitva o Midway
Bitva o Midway
game-savers.com

Bombardéry, letadlovky, špatná strava, válka není žádný med! Ztratit se v tenatech fikce má své neodolatelné kouzlo, i historické anály (nemluvě o jiných) však nabízejí nejeden dramatický příběh. Jako třeba náš dokumentární cyklus Souboj generálů.

V tom najdete vše, co by jinak patřilo do správné vesmírné řežby. Všechno začíná zbytkovou panikou po japonském útoku na Pearl Harbor, kdy Američani dekódují zprávy o chystaném útoku na Midwayské ostrovy. US Navy na obranu vyšle všechny své zbylé letadlové lodě, japonský plán s tím však počítá a chystá se je nalákat do pasti!

V téhle fázi války jsou námořní síly USA a Japonska vyrovnané – výsledek bitvy tak rozhodne de facto celý další průběh války o Tichomoří! Na jedné straně tu tak máme zdeprimovaného admirála Fletchera, na straně druhé elitu japonské admirality. A mezi nimi stojí stovky letounů a desítky lodí naježené zbraněmi

Ne nadarmo patří bitva o Midway mezi zlatý důl autorů sci-fi – jedná se totiž o příběh plný nervů, překvapivých zvratů, osudových rozhodnutí, a navíc se skutečně stal! Vojenský historik John Keegan bitvu o Midway dokonce označil za "nejvíce velkolepý a nejvíce rozhodující konflikt v historii námořních bitev".

Zjsitite sami, proč tomu tak je – už dnes v Souboji generálu od 20:15 na COOLu!
Abyste si od kruté reality pak mohli odpočinout, po "Generálech" můžete uronit slzu u prvního dílu první řady Teorie velkého třesku. Ten začíná ve 21:20.

(lol)

Z filmu Hvězdná pěchota 2

Válečný pátek! Přijíždí Hvězdná pěchota i Midway.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama