Procitnutí se blíží svému finále!

Poslední díly řady mysteriózního seriálu začínají již tuto neděli ve 23:50 na COOLu.
Procitnutí
Procitnutí

Ve světě, kde si řadu zářezů zapisují i takové fláky jako Ztracení, platí Procitnutí za ojedinělé televizní dílo.

Hlavní hrdina, detektiv Michael Britten, se zde po těžké autonehodě smiřuje s hořkou realitou – jeho milovaný člen rodiny při havárii zahynul.

Problém je, že Michael žije doslova dvojím životem. Zatímco v jedné realitě zemřel jeho syn, v druhé zase jeho manželka.

A Michael neví, jestli mezi oběma možnostmi proplouvá vlivem experimentu mimozemšťanů, magie či zkrátka starým dobrým pomatením smyslů.

Procitnutí - upoutávka 30s

Po jedenáct dílů zůstával Michael ve zdrcující nejistotě. A navždy i zůstane.
Oproti jiným mysteriózním dílkům totiž Procitnutí skončilo na nejisté struně. Tvůrce seriálu dokonce odkývnul řadu teorií fanoušků – jednoduše protože žádná z nich nemohla být ani správná, ani špatná.

Finálnímu vyznění Procitnutí to však neubírá ani píď atmosféry. Jak víme třebas z povídek Philipa K. Dicka, občas prostě příběh východisko nemá. Stejně jako život sám.

Procitnutí si pro svůj námět i bezchybný výkon hlavního představitele Jasona Isaacse získalo ovace kritiků, žel bohu však diváci televize NBC masový obdiv nesíleli. Konec přišel právě u 11. epizody, kterou COOL vysílá tuto neděli.

Procitnutí - upoutávka 15s

Testamentem výjimečnosti je však už i sama skutečnost, že televize NBC zbylé epizody odvysílala v původním časovém slotu – něco podobného je u zrušených seriálů krajně nezvyklé.

Na COOLu jste si tento nenápadný seriál mohli vychutnat ve večerním víkendovém vysílání – počínaje touto nedělí tak začínáme cestu k netradičnímu finále. První ze tří dílů od konce Procitnutí si můžete na COOLu naladit už ve 23:50.

(lol)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama