Proměny Chrise Balea: od floutka po tlusťocha

Poznejte všechny váhy herce, který kinematografii obětoval zdraví.
Christian Bale v roce 2000
Christian Bale v roce 2000
cdn3.whatculture.com

V pátek večer pohostil kanál Prima COOL napínavé válečné drama Temný úsvit o strastech a slastech (především strastech) válečného pilota sestřeleného v džungli plné povstalců a utrpení.

Kromě příběhu o "válečných děsech", "nezdolné lidské vůli" a "proboha, v pralese je fakt TOLIK nechutností!" však první housle hraje především persona Christiana Balea, známého z role Batmana.

Ne nutně proto, že by Bale byl schopen zahrát zoufalého pilota o tolik lépe než jiní – ale protože je ochotný brutálně zhubnout či přibrat do své libovolné role.

Temný úsvit

Temný úsvit nabídne psycho v laoské džungli

Poznejte pět promněn, ke kterým v jeho muskulatuře za jeho kariéru došlo

1) Z yupíka kostrou

Na počátku kariéry v roce 2000 se mohl málokdo domnívat, že Bale něčím vybočuje. S filmy jako Americké psycho (hmotnost: 81 kg), Equilibrium a Království ohně (hmotnost: 83 kg) působil jako typizovaný svalnatý sympaťák, zvláště když pro Království ohně zjevně už tak parádní figuru opepřil dalšími fláky svalů.

Jenže pak... se cosi změnilo. Jenom o dva roky později Bale všem vyrazil dech snímkem Mechanik (hmotnost: 55 kg), nezávislým hororem, v němž titulní Baleova postav trpí nespavostí, psychickými problémy a zjevně i nechutenstvím. Pohleďte!

Mechanik
Mechanik
img.csfd.cz

2) Batman a hubeňour

Jenom co si všichni protřeli oči vodou a uznale zakývali "ten Bale je fakt drsňák, takhle se mučit pro jednu roli" však následovala další otočka. Už v roce 2005 totiž vznikl snímek Batman začíná (hmotnost: 86 kg), v němž byl Bale opět za namakaného řezníka!

Fighter Foto: cdn3.whatculture.com

Fighter                                                                                                  Foto: cdn3.whatculture.com

A perioda od svalovce po hubeňoura následovala znovu, dokonce vždy po každém dílu Batmana. Po filmu Batman začíná zhubnul právě pro Temný úsvit (hmotnost: 61 kg), po opětovném namakání se v Temném rytíři (hmotnost: 86 kg) zase shodil pro drama Fighter (hmotnost: 66 kg). S letošním filmem Špinavý trik však Bale strategii konečně změnil!Christian Bale ve filmu Batman   Foto: forum.ronnie.cz

Christian Bale ve filmu Batman                                                                    Foto: forum.ronnie.cz

3) Temný rytíř přibral

Ve Špinavém triku si totiž střihl pro změnu nikoliv roli hubeňoura (namakaný byl totiž nedávno ve snímku Temný rytíř povstal, hmotnost: 90 kg), ale tlusťocha. Přesněji řečeno, obtloustlého podvodníka:

Špinavý trik Foto: cdn3.whatculture.com

Špinavý trik                                                                                         Foto: cdn3.whatculture.com

Jeden si ani nechce domýšlet, co vše je třeba pro podobné proměny podstoupit – naneštěstí máte smůlu, protože Bale to rád vysvětlí: "Pro zisk hmoty je prostě třeba jíst a cvičit jako zvíře až do zemdlení, naopak pro ztrátu váhy stačí každý den po dva roky jíst jedno jablko a jednu plechovku tuňáka."

Dobrou chuť a příjemné sledování Temného úsvitu přeje Prima COOL.

(lol)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama