První reakce: Jak dopadla Fantastická čtyřka? Opravdu jde o průšvih léta?

Dočkáme se někdy cool filmové verze Fantastické čtyřky?
Fantastická čtyřka finální

Jedna z nejslavnějších komiksových značek se už dočkala několikerého filmového zpracování. Z žádného ale nevykvetl vyložený megahit ani žánrová klasika. Studio Fox si s oblíbenou týmovkou neví už dlouhé roky příliš rady, pohled na konkurenční studia, která vaří komiksové látky horem spodem a vydělávají na nich stamiliony, ale donutil držitele práv k dalšímu pokusu o restart.

A tak můžete zapomenout na rozpačité rodinné sterilitky s Jessicou Alba nebo Chrisem Evansem a připravit se na... bohužel na taky sterilní, dost nevýraznou komiksárnu, bez velkých hereckých hvězd i epických trikových scén. Novinku od režiséra vynikající Kroniky Joshe Tranka bohužel provází velmi špatná pověst, film se složitě přetáčel, kritici ho strhali a o uplynulém víkendu i kasovně zklamal v amerických kinech.

Ale mohly to být jen fámy, takže: Jak se líbil prvním českým divákům?

František Fuka (FFFilm)

Četl jsem, že při natáčení byly značné problémy, takže jsem nakonec byl vlastně ještě příjemně překvapen. Úvodní seznamování s postavami a většina pomalejších, zadumaných pasáží mi přišla zvládnutá velmi dobře a hlavní hrdinové byli sympatičtí. Navíc nejsem nějak extra velký fanoušek komiksu, takže mi zásadní změny oproti předloze nevadily. Bohužel, většina výpravných trikových scén (všechno na cizí planetě, závěrečný souboj) byla nudná a hlavně naprosto vůbec nesedla ke zbytku filmu. Takže celých posledních 20 až 30 minut bylo zcela k nepřežití a negovalo všechno to příjemné ze začátku filmu.

Fantastická čtyřka se blíží: Podívejte se na nový nářezový trailer!

Matěj Svoboda (MovieZone.cz)

Fantastic Four to nemá v kinech snadné. Dva filmy, které vznikly před pár lety, rozhodně nepatří k povedeným, verze z devadesátých let připomíná, jak moc špatně na tom comicsové filmy byly na konci minulého století, a ani letošní restart se nezařadí mezi povedené kousky. Film má sice jen hodinu a půl, něco se v něm ale začne dít až někdy v polovině. A za moc to nestojí. Akce je málo, je bez nápadů a působí spíš srandovně než vážně. O hrdiny se člověk nebojí a záporák je víceméně hňup. Celé to připomíná komiksové filmy ze začátku století, kdy si filmaři s žánrem moc netykali a rozkoukávali se. Jen je to hůř natočené. Problém je především v tom, že režisér a studio úplně nenašli společnou řeč a nakonec můžeme být nejspíš rádi, že Fantastická čtyřka dává alespoň trošku smysl. To je ale málo. Dětem se možná bude díky své jednoduchosti a snadnému rozlišení dobra a zla líbit, ovšem v konkurenci současných komiksovek nemůže nabídnout absolutně nic. Jen pachuť, že to zase nevyšlo.

Petr Cífka (Prima COOL)

Opakování matka moudrosti: A tak s odstupem několika málo let zase vidíme příběh toho, jak se Reed Richards, Johnny Storm, Sue Storm a Ben Grimm dali dohromady, jak jejich těla nabrala superschopnosti a postavila se záporáku Doomovi. Ten znovu není cool jak Darth Vader, ale to bych neviděl jako největší problém. Ten tkví spíš v tom, že docela sympatický příběh nerdů, co z laboratoří povýšili na superhrdiny, nenabídne absolutně nic zajímavého nebo nového – je jen sterilním a rutinním opakováním komiksových klišé, pohříchu v mnohem nuznější i nudnější podobě, než jak to dělají třeba u Marvelu. A bohužel i v méně velkolepém podání, než jaké jsme před časem viděli ve verzi se zadkem Jessicy Alba. Promarněná šance.

Martin Svoboda, Aktuálně.cz

Tak strašná, strašná škoda! Některé aspekty tohohle filmu jsou vynikající, předně záporák Victor Doom, který po svém nekompromisním úniku ze zajetí a demonstraci svojí síly budí dojem, že by byl jeho jediným důstojným soupeřem Superman. Bohužel proti němu stojí silově absolutně nevyrovnaná partička nerdů pomlčka modelů, kteří jsou sami o sobě sice dobře obsazení i rozehraní, ale tak mocného protivníka mohou porazit jen nedůstojně, třeba že ho někam strčí, když zrovna nedává pozor. Jinak je překvapivé, že v téhle komiksovce prakticky není akce, jde jen o hodně dlouhou expozici, což bude mnohé nudit. Mně vadí, že ona expozice musí být dost zkratkovitá, protože z nějakého důvodu každá blbost dnes může mít dvě a půl hodiny, ale film, který představuje hned pět postav, má jen něco přes hodinu a půl. Což prostě nestačí. Může to být tím, jak studio Trankovi film sebralo a přestříhalo. Já nevím, kde je pravda, ale vysvětlilo by to aspoň, že všechno v nové Čtyřce vypadá nehotově a polovičatě. Mrzí mě to moc, protože výsledek má charisma a drží se daleko od zábavné rutiny, ale pořád rutiny Disneyho Marvelu. Bohužel tu chybí spousta věcí, které by sem patřily...

Dobře známí i zbrusu noví superhrdinové. Tak to má být!

Avengers 3 a 4 vs. nový Spider-Man: Představujeme 10 nejočekávanějších marvelovek!

Fantastická čtyřka vstoupí do kin už tento čtvrtek 13. srpna. Půjdete na ni?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama