První trailer: Matt Damon jako trosečník na Marsu ve velkolepé sci-fi od režiséra Vetřelce

Robinson Crusoe byl žabař. Zůstal na úrodném ostrově, měl co dýchat a domů to měl jen tisíce kilometrů.
Matt Damon jako trosečník na Marsu
Matt Damon jako trosečník na Marsu

Astronaut a botanik Mark Watney (Matt Damon) uvízne sám na Marsu a je prohlášen za mrtvého, když ho bouře oddělí od zbytku posádky, co nouzově opustila rudou planetu. Miliony mil od rodné Země musí spoléhat na své instinkty a najít cestu, jak přežít a dát signál, že je stále naživu. Postupně se rozjíždí největší záchranná mise v dějinách lidstva...

První trailer z očekávané sci-fi rozhodně umí nažhavit a kromě velkolepých záběrů láká taky na lidský rozměr filmu, který bude jistě zdatně udržovat Matt Damon. V rolích posádky i pozemského týmu NASA uvidíme Jessicu Chastain, Kristen Wiig, Kate Mara, Jeffa Danielse nebo Chiwetela Ejiofora. 

The Martian trailer

Přesto je třeba se držet na pozoru, protože režisérem je Ridley Scott, který v posledních letech neprokázal zrovna špičkovou formu - sci-fi Prometheus, jímž navázal na svého legendárního Vetřelce, byl sice vizuálně strhující, ale jinak zklamal na všech frontách. Dusivá kriminálka Konzultant byla spíše než dusivá nechtěně směšná a starozákonní příběh Mojžíše s názvem Exodus: Bohové a králové chtěl vyprávět příliš věcí najednou.

Ulidňuje nás ale, že předlohou k The Martian je skvělý stejnojmenný knižní bestseller od Andyho Weira, který u nás vyšel pod titulem Marťan. V českých kinech uvidíme toho filmového 26. listopadu.

Seznamte se s posádkou kosmické lodě ARES 3 na cestě k Marsu v prvním videu:

The Martian: průzkum lodi ARES 3
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama