REVOLUCE: Nový ovladač k Xboxu chce změnit celou branži! Čím přesně?

Zapojte nevyužité prsty do akce!
Xbox Elite Controller
Xbox Elite Controller
Microsoft

Společně s vydáním akční pecky Halo 5: Guardians začne Microsoft prodávat elitní ovladač ke konzoli Xbox One. Základní tvar gamepadu zůstane na první pohled beze změn, nové prvky a míra přizpůsobení z něj ale činí hodně horké zboží. Možná až natolik, že by mohl změnit celé herní odvětví, jako se to před mnoha lety povedlo Sony s legendárním ovladačem Dualshock.

I přesto, že páčky na zadní straně nejsou úplnou novinkou a některé firmy jimi své ovladače osazují několik let, je to až značka Xbox, která by mohla další ovládací prvky prodat masám. Dosud nevyužitý prsteníček s malíčkem tak nyní dostanou šanci zapojit se do hry a ulehčit práci ukazováčkům. Zní to možná jako banalita, ale mít přinejmenším o dvě snadno dosažitelná tlačítka více, by se mohlo pozitivně projevit nejen v akčních hrách!

Změní nový ovladač k Xboxu celou branži? Ambice rozhodně má!

 

Vedle nově přidaných prvků pak Microsoft počítá s tím, že ruce každého hráče nejsou stejné. Právě proto bude možné upravit výšku analogových páček, případně úplně změnit klasický křížový ovladač na jakousi kolébku, do které palec dobře zapadne a budete mít přesnou kontrolu i nad diagonálním směrem. Jediný problém tkví v tom, že se ovladač bude prodávat od 4000 Kč a za tu cenu bychom už očekávali, že za vás během hraní uklidí pokoj a napíše úkoly!

Zdeněk Princ - facebookové stránky autora

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama