Riddick mimo film: pět děl, na které si dát pozor

Čím si doplnit příběhy o nejsympatičtějším zločinci galaxie? Namlsejte se před čtvrteční desátou večerní Riddickovou Kronikou temna! Vysíláme na COOLu ve čtvrtek ve 21.55.
The Chronicles of Riddick: Dark Fury
The Chronicles of Riddick: Dark Fury
riddick.wikia.com

Riddick je vpravdě prazvláštní série.

Po úspěchu prvního filmu, hororové a levné Černočerné tmy, se totiž skrze Riddick: Kroniku temna pokusil stát se čímsi jako jsou nové Hvězdné války, jenom aby se vloni vrátil zpátky ke kořenům v dlouho očekávaném třetím díle s jednoduchým názvem Riddick.

Dick B. Riddick (ano, takhle se fakt jmenuje) však nežije jenom na stříbrném plátně, ale i v dalších formách fikce.

Krom bezvýznamných novelizací si dnes proto posvítíme na patero příjemných doplnění světa o tomhle krutohustém řezníkovi, konkrétněji na dva krátké filmečky a trojici videoher.

Filmy

Pitch Black: Slam City
Riddicka poctily hned tři animáky a jeden hraný film
, z nichž první nesl jméno Pitch Black: Slam City. Jednalo se o veskrze krátké dílko sesmolené v roce 2000 jako flashová animace, které si svého času mohli uživatelé stáhnout přímo z webu filmařů. Slam City popisoval Riddickův útěk, operaci očí i následné znovuzajetí, vedoucí k prvnímu snímku.
Co je zajímavé Riddick zde není posledním potomkem vymřelé rasy jako v případě pozdějších filmů, ale prostě vrahounem, který si pro pár mentolových cigaret nechá zcela změnit svá kukadla...

Pitch Black: Slam City

Into Pitch Black
Ve stejný rok diváky Sci-Fi Channelu poctil ještě speciální hraný kraťas o několika právnících, kteří pátrají v Riddickově minulosti. Protože na kraťas zvysoka dlabaly všechny další díly, budeme ho pro tentokrát ignorovat i my.

The Chronicles of Riddick: Dark Fury
To v Dark Fury už došlo na příjmutí mystické atmosféry kolem našeho oblíbeného plešatého magora. Podobně jako Slam City uvozovala na první film, Dark Fury dělal oslí můstek Kronice temna.
Krom Riddicka zde významnou roli hraje i holčina Jack, která se prominentně objevuje právě v Kronice temna.The Chronicles of Riddick: Dark Fury Foto: japancinema.net

                                                                                                                   Foto: japancinema.net

Riddick: Blindsided

A loni se fanoušci dočkali i třetího animáku a, jak už to v téhle sérii chodí, ani on neplatil zrovna za vrchol lidského snažení o nejlepší kreslený film. Blindsided totiž patří do kategorie rozanimovaných komiksů, tzv. motion comic, který v zásadě vznikl z několika nakreslených scén, jež "rozpohypovala" hrst spešl efektů.
Blindsided se odehrává mezi Kronikou temna a třetím filmem a vypráví o Riddickově nudě mezi Necromongery poté, co se stal jejich pánem.

Riddick: Blindsided

Hry

Escape from Butcher Bay

První hra s Riddickem v hlavní roli dodnes patří mezi to nejlepší, co o daném světě vzniklo. Riddick je zde konečně pořádným řízkem, který vymlátí megaliticky sofistikované vězení a vezme sebou většinu jeho dozorců i vězňů doslova kráčející neštěstí.
Escape from Butcher Bay totiž nebyl jenom narychlo sesmoleným kýčem parazitujícím na filmu, ale parádně vypadající mix akce, bojovky a stealthové hry, v níž bylo třeba používat i mozek. Ne nadarmo vývojáři čerpali inspiraci z her jako Half-Life nebo Splinter Cell!

The Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay - Trailer

Assault on Dark Athena

Na její kvality pak před pěti lety navázala velmi podobná akce Assault on Dark Athena...
Ta obsahovala jak vylepšenou kopii Escape from Butcher Bay, tak i přímé pokračování
úprk z předešlé instituce. Riddick zde samozřejmě nepopíjí koktejlky, ale hnedle se dostane do další šlamastiky, totiž na palubu žoldácké lodi Dark Athena...

Riddick: Assault on Dark Athena - (Game Trailer HD)

(lol)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama