Riddick odhalí ve čtvrtek Kroniku temné budoucnosti

Jedni ho chtějí prodat za peníze. Druzí zabít. Není ani dobrý ani zlý, ale má zachránit lidstvo před zkázou. Nezmeškejte drsnou vizi budoucnosti Riddick – Kronika temna s Vin Dieselem 30. 1. od 21.45 na Prima COOL.
Riddick - Kronika temna
Riddick - Kronika temna
archiv Prima COOL

Riddick (Vin Diesel) je nepřemožitelný bojovník s očima bez zorniček, díky kterým ho nepřátelé, tedy skoro každý v celé galaxii, pozná.

Jako antihrdina neváhá zabíjet a spíš než svým dobrým srdcem zachraňuje lidi ve svém okolí nechtěnou náhodou. Týká se ho jisté proroctví o záchraně všech planet před lordem Marshallem (Colm Feore). Oba totiž budou muset změřit síly ve hře nazvané: Kdo prošpikuje druhého dřív, vyhrává.

Jenže Riddick se raději vydává hledat ztracenou dívku z minulosti, zatímco maximalistický lord ničí všechny světy se svojí odlidštěnou armádou připomínající vojáky Darth Vadera v římské zbroji.

Riddick - Kronika temna - upoutávka 30s

Příběh je v jádru velmi podobný Hvězdným válkám, akorát místo Luka Skywakera máme holohlavého svalnatého poločlověka, který raději než aby používal vnitřní sílu, použije tu v pěstích. Také tu jde v zásadě o sen dalšího záporáka podmanit si lidskou rasu a udělat z ní stádo bez mozku a, což je novinka, i bez duše.

Jen země jsou velice odlišné, neboť ve světě Riddicka je jen tma, popel, oheň a umírající planety bez zvířat či rostlin. Bez roztomilých Ewoků ze Star Wars je to velmi temná budoucnost lidstva, při níž se střídají velmi dobré umělecké efekty s akčními střihy na nabušeného antihrdinu.

Riddick - Kronika temna - upoutávka 15s

Riddick je jakési pokračování filmu z roku 2000, Černočerná tma, která je ale více ufo sci-fi o vyvraždění jedné vesmírné posádky. Obě vize budoucnosti má na svědomí režisér David Twohy, který letos vydal další osudy oblíbeného hrdiny s prostým názvem Riddick.

Dívejte se ve čtvrtek 30. 1. od 21.45 na zabijáka, který velmi rád nosí brýle na plavání a kterému i kdybyste zaplatili, tak by se neusmál.

Verča Loudová

Kvíz

Vin Diesel ve filmu Černočerná tma Foto: FTV Prima

Vin Dieselovský kvíz

Znáte legendární seriál Ztraceni? Nebo jste v jeho ději dočista ztraceni? Zkuste náš kvíz!
Riddick

Riddick se vrací v Kronice temna!

Vin Diesel vystupuje ze tmy :)

V pátek zavládne Černočerná tma

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama