Ross Kemp v Afghánistánu přijde o zub!

Afghánská válka naživo přinese nepohodlí i písečné boje. Třetí díl dechberoucího cyklu ze skutečného světa startuje ve středu od 20.15 na COOLu.
Ross Kemp: Afghánistán - Obrázek 4

Uběhly tři týdny od doby, kdy se novinář Ross Kemp přidal k britským vojákům bojujícím v Afghánistánu. Za tu dobu mužstvo přežilo křest ohněm, jejich nasazení se však teprve dostává do poloviny svého času…

Poté, co vojáci B Company po většinu uplynulého měsíce prováděli bojové operace, se navracejí zpátky do základny a užívají si luxusu jménem "ustlaná postel", "tekoucí voda" a "teplé jídlo".

KVÍZ: Otestuj si svoji znalost Rosse Kempa a války v Afghánistánu tady!

Vojna však není kojná, a již po několika minutách oddychu (ve stopáži) se vydávají 70 kilometrů daleko od své základny do boje s Tálibánem. Zde je bude čekat další náročné nasazení.
A co víc, vojáci budou muset i uctít památku muže padlého v předešlé epizodě...

"Palba Tálibánu pomocí minometů a palných zbraní je velmi přesná."Třetí epizoda dokumentárního cyklu Ross Kemp: Afghánistán pokračuje na brutální notě. Všichni jsou unavení z neustálých misí a opotřebování si začíná vybírat svou daň na mužstvu i vybavení.

Oříškem je už jen samotná cesta k cíli – je možné letět vrtulníkem, ale přistávací plocha je pod neustálým rizikem útoku. Naopak vydat se konvojem džípů a obrněných transportérů znamená riskovat blízkou detonaci ukryté miny. Nemluvě o všudypřítomném nepohodlí – Ross Kemp sám v průběhu natáčení třetího dílu přišel o jeden zub.

A nejde jen o fyzickou náročnost. Ross Kemp ostatně hned po návratu z Afghánistánu popsal, jak celý následující den strávil v hospodě a vypíjel se ze zážitku...

Diváci si něco podobného naštěstí prožijí jen objektivem kameramana. Třetí epizoda Ross Kemp: Afghánistán startuje ve středu od 20.15 na COOLu.


(lol)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama