Rozdrtí Češi zbytek světa? Tyhle týmy k tomu měly nejblíž

V elektronických hrách se začínají Češi (a samozřejmě i Slováci) uplatňovat stále víc a lépe. A tihle byli fakt špička!
pwrsec

Nedávno jsme psali o našich nejlepších hráčích na poli elektronického sportu a u tohoto tématu ještě chvíli zůstaneme. Dnes nás totiž čeká něco podobného, avšak zaměřeného výhradně na česko-slovenské týmy, které se usídlily v zahraničních organizacích a ve své době se jako celky staly špičkou v Evropě.

Reason Gaming, Counter-Strike: Source

Jestli mohou být čeští a slovenští fanoušci na některý tým patřičně hrdí, tak jednoznačně na bývalou a dávno rozpadlou Counter-Strike: Source sekci, která působila ve slavném britském klubu Reason Gaming. Domácí tým, složený ze dvou Slováků a trojice Čechů, započal své slavné tažení v zázemí klanu eSuba. Během působení v této organizaci se vyšvihl na velmi vysokou úroveň a brzy se sestava ve složení Marek ".PhP" Kádek, Tomáš "WT" Herout, Martin "UN" Stehlík, Daniel "STR" Ladra a Petr "pR" Novák (k týmu později patřili i Karel “sneix” Pavlica a Adam “bazy” Kaplár) stala postrachem celé Evropy – a to zcela právem.

rg

Češi a Slováci v Reason Gaming

Každý z borců si vybudoval hrozivé renomé a jeden úspěch střídal druhý. Vše vyeskalovalo v roce 2008, kdy tým pod vedením Kádka obdržel šestou pozici v prestižním žebříčku TOP evropských týmů a o tři měsíce později získal zlaté medaile z obtížného francouzského turnaje LAN79. Po pěti dnech přišla klukům nabídka od zahraničního klubu Reason Gaming a ti ji bez většího váhání přijali, protože to znamenalo další posun v jejich kariéře. Pod hlavičkou britské organizace si kádr vedl nadále skvěle. Nejen doma, ale hlavně v zahraničí. Dokonce byl chvílemi označován za jeden z nejlepších světových týmů v CS:S, a stejné úcty se těšili i jednotliví hráči.

Reason Gaming na turnaji ve Francii:

 

V Reason Gaming započala i hvězdná éra Ladislava “GuardiaN” Kovácse, který jako jediný dosud vytrval a nyní se mu skvěle daří v novém díle Counter-Strike: Global Offensive. Přece jen je tahounem světoznámého klubu Natus Vincere a v současnosti patří mezi elitu ve svém oboru. Lze o něm rovněž hovořit jako o jednom z nejlepších česko-slovenských hráčů všech dob.

guardian1

Guardian v barvách Natus Vincere

 

Power Gaming, Call of Duty 4

Druhým naším klenotem byla veleznámá skvadra hráčů Call of Duty 4, která taktéž vzešla z klubu eSuba. Její tažení začalo ve stejném roce, kdy CS:S mančaft odešel hrát za Reason Gaming. Tehdy nadějný tým vyrazil v prosinci na turnaj do Říma. Z Itálie odjížděl s pátým místem na krku, což byl pouze malý předkrm před hlavním chodem, který následoval v dalším roce.

06367455

Češi na bedně, to byla záruka Power Gaming

O něm se doposud hovoří jako o zlaté éře. Tým okolo Jana “paradox” Duchoně vítězí na turnajích ve Slovinsku, Maďarsku, Rusku a z Francie dovezl nádherné stříbro. Současně s tím se ve věhlasném žebříčku Cadred dostává na třetí místo v Evropě a čeští fanoušci doslova šílí, protože to byl tehdy neskutečný úspěch. V létě přichází menší vystřízlivění a první neúspěch v Belgii, jenž je však záhy napraven třetím místem na akci v Dánsku. Menší pokles výkonnosti doprovází personální změny a k týmu přichází zahraniční hráč. O několik týdnů později se CoD4 tým rozhodl odejít z eSuby a posléze míří do nově vzniklé a rovněž britské organizace Power Gaming. V ní trojice českých hráčů: Jan Duchoň, Lubomír “Luboshmir” Pešák a Nikolaj “Mazarini” Lazarev nadále posiluje svou pozici na evropské scéně a dále pokračuje ve sbírání trofejí. Určitě bychom neměli opomenout jména jako Michal "MISAK" Valůšek a Petr "king" Elbogen – i oni se zasloužili o řadu úspěchů a těžko by bez nich tým mohl fungovat.

 pwrsec

Power Gaming na turnaji v Dánsku

 

Pro představu, jak to klukům střílelo:

 

V současnosti už celek bohužel nefunguje. Každý šel svou vlastní cestou. Pešák a Duchoň jsou zpátky v eSubě, Lazareva můžete “potkávat” prostřednictvím našeho herního pořadu RE-PLAY, v němž je součástí produkčního týmu.

Tomáš Pospíchal

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama