Sean Connery zazáří v klasice Jméno růže

Zajímá vás, jak by vypadal Sherlock Holmes v temném středověku? A nevadí vám špína, hnus a bída? Potom si nenechte ujít legendární detektivku z prostředí opatství benediktinů Jméno růže ve čtvrtek ve 21.50 na Prima COOL.
Sean Connery ve filmu podle Umberta Eca Jméno růže
Sean Connery ve filmu podle Umberta Eca Jméno růže
FTV Prima

Některými respektovaný, jinými opovrhovaný františkánský mnich William z Baskervillu se v doprovodu svého mladého chráněnce vydá do benediktinského kláštera, v němž došlo k několika tajemným vraždám.

Část mnichů si myslí, že za to může ďábel, zbytek se chystá na apokalypsu. William však spoléhá především na vlastní rozum a moc dobře ví, že zlo, které se vznáší nad opatstvím, je lidského původu.

Vražd začne přibývat a díky jejich zdánlivě rituálním okolnostem se do hry nakonec vloží ještě stará známá inkvizice. Jak si se záhadnými vraždami a stupňujícím se odporem ke smíchu William a jeho svěřenec poradí, sledujte ve filmu Jméno růže čtvrtek ve 21.50 na Prima COOL.

V tomhle snímku vás čeká plná nálož těch největších stereotypů o středověku: všichni byli obludní a špinaví, mnichové navíc úchylní a byla pořád mlha a tma. Někomu to třeba vyhovuje, jinému to může připadat příliš tendenční.

Jméno růže - upoutávka 30s

Sám autor knihy, podle které byl tento film natočen, slavný Umberto Eco, prohlásil, že si od té doby práva na zfilmování dalších svých knižních klenotů pozorně střeží. Na jakou stranu se přikloníte, záleží jenom na vás. Jedno ale musíme uznat, Jméno růže se v dnešní době prostě řadí mezi starou dobrou klasiku.

Jméno růže - upoutávka 15s

Pár důvodů proč tenhle snímek nevynechat:

  • charismatický Sean Connery v hlavní roli (James Bond v Dr. No, Goldfinger a Thunderball)
  • mladičký krasavec Christian Slater (Interview s upírem, Lovci myšlenek, Robin Hood: Král zbojníků)
  • režie v rukou nepřehlédnutelného Jean-Jacqua Annauda (Nepřítel před branami, Sedm let v Tibetu)
  • erotická scéna plná chtíče, nahoty a špíny
  • tíživá temná atmosféra umocněná všeprostupující mlhou

 Klára Růžičková

Šaman promo

Byl Šaman i Bond. Pět nejlepších rolí Seana Conneryho

Sean Connery v Mr. Universe

Víte to? Sean Connery byl v soutěži Mr. Universe!

Kouzlo muže...

Fešák na víkend: Sean Connery

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama