Sen herních fajnšmekrů! Nejdražší hry pro Playstation, na které se vyplatí ušetřit

Že krabice se hrou nemůže stát desetitisíce? Přesvědčíme vás o opaku!
Na některé hry, abyste si vzali hypotéku...
Na některé hry, abyste si vzali hypotéku...

Každé odvětví či hobby má své „Svaté grály“ – kousky, které jsou tak vzácné, že daleko převyšují hodnotu, kterou by normální smrtelník považoval za racionální. Známým příkladem je třeba Modrý mauricius, poštovní známka z roku 1847, kterých bylo vydáno pouze několik set a cena nyní převyšuje milion dolarů. Často může za vzácnost paradoxně i chyba nebo vada. Například křivě vytisknutý obrázek nebo chybějící barva. I to stačí šíleným sběratelům, aby utráceli svá jmění. Nejinak tomu je u her! Začneme zlehka, ale pak přijde řada na rarity...

5. místo - The Last of Us: Post Pandemic Edition

nerozbalená: 10 000 Kč
použitá: 8 800 Kč

5_last Foto:

Největším lákadlem speciální edice této populární post-apokalyptické hry byly sošky dvou hlavních postav – Ellie a Joela. Omezené vydání ale stihli pořídit jen ti nejrychlejší. Samotné sošky přitom byly ceněny tvůrci na 5 000 Kč. Asi proto není divu, že si teď za cenu této edice pořídíte klidně celý PlayStation 4 a ještě vám na pár her zbyde. 

4. místo - Assassin's Creed II Master Assassin Edition

nerozbalená: 10 300 Kč
použitá: 4 200 Kč

4_creed Foto:

Další speciální edice oblíbené herní série a opět je v hlavní roli pečlivě vyvedená soška, která její cenu vystřeluje do nebeských výšin. Tentokrát se jedná o hlavního hrdinu Ezio Auditoreho, obávaného zabijáka z renesanční Florencie, v celé své 22 centimetrové kráse. I další díly série pak následovaly tento trend a nabízely speciální edice se soškami.

3. místo - Demon's Souls Deluxe Edition

nerozbalená: 11 700 Kč
použitá: 3 300 Kč

3_demon Foto:

Klasický příklad uměle vytvořené poptávky. Japonská společnost, která hru vyrobila, vydala pouze velmi omezené množství Deluxe edicí, které byly brzy vyprodány. Přestože se v této sběratelské edici nenachází soška, cena se i tak vyšplhala velmi vysoko, protože zkrátka nejsou k nalezení. Jistě k tomu částečně přispívá i pověst vůbec nejtěžší hry vydané pro PlayStation 3.

2. místo - NBA Elite 11

nerozbalená: 58 500 Kč
použitá: 25 900 Kč

2_nba Foto:

A dostáváme se mezi těžké váhy. Basketbalová hra NBA Elite 11 je v podstatě kombinací obou sběratelských důvodů. Tvůrci měli na dokončení příliš málo času a ve hře bylo před vydáním tak velké množství bugů, že Electronic Arts radši celý projekt odpískali. Jenže několik kopií se již stihlo dostat k obchodníkům, u kterých si to posléze pár vyvolených šťastlivců koupilo. Pokud se svého exempláře nezbavili příliš brzy, mohou se radovat z pěkného zhodnocení.

1. místo - Uncharted 2: Fortune Hunter Edition

nerozbalená: 295 000 Kč
použitá: 240 000 Kč

1_uncharted Foto:

A tady ho máme – Svatý grál sběratelů herních placek. Těchto speciálních edicí obsahujících věrnou repliku herní dýky nechalo Sony vyrobit pouze 200 kusů. Jen ten, kdo si během října 2009 zahrál demo Uncharted 2 během předem určených víkendů, byl zařazen do slosování. Hrstka vítězů se pak mohla radovat na krabici s hrou v hodnotě nové Škody Fabie.

Vlastníte taky nějaký sběratelský kousek? Podělte se o něj v komentářích!

 Lukáš Volf
http://esuba.eu/

 

Mafia III

MAFIA 3: Známe datum vydání! Zahrajeme si už v...

Kdo se z monitoru drápe na velké plátno?

Od Zaklínače k Warcraftu: 15 nejočekávanější filmů podle videoher

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama