Sexy i smrtící: 5 filmových vražedkyň, které v nás zanechaly stopu

Když filmaři dají holkám zbraně, je zaděláno na dobré vzpomínky. Vybrali jsme pět filmových vražedkyň, které si navzdory různé kvalitě jejich filmů pamatujeme dodnes.
Terminátorky všeho druhu. I ty pravý!
Terminátorky všeho druhu. I ty pravý!
Warner Bros./Europa Corp./Miramax Films

Každý hrdina je jenom tak zajímavý, jak zajímaví jsou i záporáci, jimž se snaží dostat na kobylku. Přiznejme si, že u akčních gerojů z 80. let byl mnohdy problém s tím, že vypadali jako vytvoření přes kopírák z ústředních svalounů. To nové tisícileté dává v rolích vražedkyň daleko větší prostor krásným děvám. Připomínka těch nevýznamnějších z posledních dvou dekád vám jasně ukáže, proč trendu zvednout nahoru minimálně palec.

Lola (Kurýr 2)

Abychom byli upřímní, ze druhého Kurýra si krom floridského prostředí nevzpomínáme na mnoho více než na poněkud neortodoxní assassinku jménem Lola (Kate Nauta). Vlastně si nevybavíme ani její jméno - ale spíše dokonale komiksově přepálenou vizáž složenou z umaštěného make-upu, podvazků a dvojice Glocků 17 s tlumičem. Šílená Lola by vypadala absurdně nemístně i v takovém Kill Bill, a to už je co říct! A to přitom mohla být ještě zajímavější, Kurýr 2 byl totiž původně natáčen s předpokladem dospělácké eRkové přístupnosti. Na tu však nakonec bohužel nedošlo.

Lola
Lola
Europa Corp.

Xenia Onatopp (Zlaté oko)

Návštěvnice chlapeckých snů 90. let s tváří Famke Janssen vlastně skoro ani neplatí za plnohodnotnou postavu - Zlaté oko nedodalo Xenii jedinou lajnu vysvětlující její motivy, nebo alespoň monolog popisující ďábelský plán. Jediné, co Xenie ve filmu dělá, je likvidace kladných postav pomocí BDSM praktik i dávky z AKSU, oslňujíc při tom všechny okolo svým psychopatickým úsměvem. Právě proto však patří mezi nejlepší aspekty filmu - rozhodně zabaví více, než nudná Bondova pomocnice.

Xenia
Xenia
MGM

Nevěsta (Kill Bill)

Nepojmenovaná postava Umy Thurman je sice hlavní kladnou (anti)hrdinkou, technicky vzato ale rozhodně splňuje kategorie našeho přehledu. Oproti zbytku jeho členek má navíc podstatnou výhodu ve vykreslení jejích motivů. Jasně, Nevěsta krájí lidi zaživa a po zdech skáče s agilitou agenta Smithe z Matrixu, nelze ji však nefandit v její cestě za spravedlivou pomstou. V lásce a válce je povolené vše a Nevěsta je jejich dokonalou syntezí.

Nevěsta
Nevěsta
Miramax Films

T-X (Terminátor 3)

Třetí Terminátor je tak trochu jídlo z fastfoodu - ve chvíli, kdy ho máte na stole, jde o nejlepší věc na světě, jakmile je ale po něm, začnete se na něj nadávat. Dnes poněkud zapomenutý snímek rozhodně dobře šlapal, nesplnil však nerealistická očekávání daná dvěma předešlými, kultovními díly. Podobně dopadla i solidní Arnieho soupeřka T-X s kukučem Kristanny Loken. Ačkoliv T-X ve filmu rozdávala kopance snad ještě lépe než zlí roboti v prvních dvou dílech - a vlastně jenom díky ní Skynet na konci rozpoutá jaderný útok - nakonec vlažně přijatý film kariéru severské modelky pohřbil tak mocně, že krom příšerných snímků Uweho Bolla v ničem dalším kvalitním už raději nehrála. Pro nás ale T-X navždy bude žít. Alespoň v přehledech jako je tento.

T-X
T-X
Warner Bros.

Sil (Mutant)

Byť má Sil, ztvárněná nezapomenutelnou Natashou Henstridge, skutečně obstojnou konkurenci ve scenáristicky nekonečně lepším Kill Billovi, samotná existence Mutanta je prostě takovým malým zázrakem. Nestává se totiž každý den, aby někdo natočil film o mimozemské krásce toužící po sexu zakončeném kudlankovskými móresy. Že je Mutant mrzké klišé špatných vtipů. Možná. Vysoké filmové nároky však dejte stranou, v první řadě je to prostě ujetá zábava, u níž je nejvtipnější, že působí, jakoby se brala smrtelně vážně.

Sil
Sil
MGM

Vaše favoritka?

(lol)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama