Simpsonovi začali před 25 lety (historie seriálu)

Poprvé se postavy rodiny Simpsonových objevily v televizi 19. dubna 1987, tedy přesně před 25 lety. Připomeňte si historii tohoto unikátního seriálu!

V den své televizní premiéry nebyly ovšem žluté postavičky součástí dvacetiminutového seriálu, ale dvouminutového skeče v Show Tracey Ullmanové, kterou tehdy vysílala americká televizní stanice Fox. Diváci si je okamžitě oblíbili a následně vzniklo dalších 47 skečů.

 

Od 17. prosince 1989 se vysílají Simpsonovi jako Seriál. Jejich popularita strmě stoupala, což začalo herečce a zpěvačce Tracey Ullmanové vrtat v hlavě a v roce 1992 se začala se společností Fox soudit o podíl z peněz, které Simpsonovi začali vydělávat. Tvrdila, že díky ní je ze seriálu fenomén. Soud ovšem rozhodl, že na jakýkoliv podíl nemá nárok.

 
Když začal seriál vznikat, vynutil si karikaturista Matt Groening a jeho spolupracovníci do smlouvy klauzuli, že televize Fox nebude mít žádný vliv na děj seriálu. Groening chtěl, aby byli Simpsonovi originální dílo, které bude opakem všeho, co se v té době vysílalo v televizi. Byl to prostě REBEL! :))

 

Další zajímavosti o Simpsnech se dočtete i TADY

 

Spolu se sledovaností během let stále stoupal i plat dabérů jednotlivých postav a celkové náklady na výrobu. V roce 2011 chtěla společnost Fox seriál 23. sérií ukončit a prodat. Po dlouhém vyjednávání nakonec došlo k dohodě, že když se herci a tvůrci vzdají 30 % platu, a dostanou tak jen kolem 300 000 dolarů za epizodu, budou Simpsonovi pokračovat nejméně do 25. série.

 


V seriálu se během let objevilo v kreslené podobě spousta známých osobností. První celebritou byl ve třetím díle herec Sam McMurray, dohromady jich bylo více než 400 - například  Michael Jackson, Elton John, Metallica, Green Day nebo Coldplay. V showbyznysu se už dávno vžilo heslo: "Kdo nebyl v Simpsonových, jako by nebyl."

 
V 5. epizodě 23. série (uvidíte 10. května 2012) se v Simpsonových objeví světoznámý kuchař Gordon Ramsey, kterého do češtiny nadaboval Zdeněk Pohlreich.

 
V Česku se vysílají Simpsonovi od roku 1992. Na Prima COOL jedou každý den od 1.1.2010.

 

Další premiérový díl Simpsonů už dnes ve 20:45 (a starší epizody po dvou v 18:30 a v 00:25).

 

Související články:

Kde leží Springfield? Tajemství proszrazeno!

Simpsonovi na Prima COOL premiéroví a rozmnožení

COOL dostal parádní dort od fanoušků

Narozeninové novinky na COOLu

Simpsonovi 23. série - info o pořadu

Simpsonovi mají hru na iPody, iPhony a iPady

Simpsonovy daboval Pohlreich

Překonali rekord ve sledování Simpsonů

Matt Groening má hvězdu na chodníku slávy

Otec Simpsonů a Futuramy slaví narozeniny!

Simpsonovy v Íránu zakázali

Simpsonovi slaví 500. díl pokusem o rekord

Anketa

Líbí se vám Simpsonovi?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama