Sledujte netradiční ruský film Černý blesk!

Už v sobotu večer se Prima COOL rozezní ruskými kulisami superhrdinského filmu, netradičně zasazeného do Matičky Rusi!
Černý blesk
Černý blesk
5wordmoviereviews.files.wordpress.com

Není snad pochyb, že globální kultura internetového věku je většinou diktována prostředím Spojených států, Anglie nebo Japonska. I jiní však mají na to vytvořit plnohodnotný snímek!

U nás máme Aloise Nebela nebo zombivce, na východ od nás zase letí literární Noční hlídka – nebo třebas peckoidní Černý blesk!

V něm jako ve svérázném ruském mixu Spider-Mana a Iron Mana dojde na příběh studenta, kterému do klína přistane otlučený vůz Černý blesk. Zprvu se nezdá, že by mělo jít zrovna o výhru, brzy se však ukáže, že vozidlo dává svému majiteli nadlidské možnosti…GAZ 21 Volga alias Černý blesk Foto: scifiscoop.com

Foto: scifiscoop.com

Dmitri Majkov je obyčejný univerzitní studentík, který sice vypadá jako model nejlepšího kalibru, řeší však tradiční problémy dospívání v podobném ranku jako imperialistický Spider-Man, především nenaplněnou lásku k parádně vypadající Nastěnce (Ekaterina Vilkova).

K narozeninám však Dmitrimu přistane nečekaný vehihl – GAZ 21 Volga v černém provedení. Zpočátku z toho není příliš nadšen, zřejmě protože nechápe, že bouráky z 60. let jsou zrovna v kurzu, pak se však ukáže, že vůz je produktem tajného armádního výzkumu studené války a disponuje schopností létat – mimo jiných dalších.

Snímek, tvořený ve střihu západních komiksových dobrodružství poctivě naplňuje žánrová klišé včetně kritické smrti blízké osoby (nikoliv však strýčka), po které se Dmitri rozhodne vytvořit si identitu Černého bleska a zatočit s kriminálními živly...GAZ 21 Volga alias Černý blesk 2 Foto: filmjunk.com

Foto: filmjunk.com

Ruské filmy se vyznačují prazvláštní atmosférou a Černý blesk není výjimkou. Snímek zaujme především fanoušky komiksáren od Batmana po Iron Mana, vedle moskevských kulis je však i po všech stránkách dobře odvyprávěným kusem fikce.

Není se čemu divit, jeho producentem je ostatně Timur Bekmambetov, který se proslavil především jako režisér Noční hlídky a později i filmů jako je Wanted.

I vy se můžete napojit na netradiční ruskou atmosféru v kombinaci s výborným žánrovým vyprávěním – na Prima COOL už v sobotu večer kolem desáté večer.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama