Sledujte sérii Saw: Hra o přežití začala!

Hororová série Saw se představí v celé své brutální nahotě v pětici dílů.
Tenhle horor má na povel Mr.Jigsaw
Tenhle horor má na povel Mr.Jigsaw
archiv Prima COOL

Probuzení ze spánku je mnohdy vrcholně traumatizující zkušeností, v sérii Saw jím však teror teprve začíná. To se tak skupinka ubožáků probouzí k vědomí a hnedle si uvědomí, že netuší, jak se ocitli uprostřed pustého, ocelového komplexu.

Každý z nich má v hlavě vymeteno – v přeneseném smyslu, a brzy i doslova. Číhají na ně totiž vypečené smrtící pasti pana Jigsawa, geniálního vrahouna, který se vyžívá v pohledu na trápící se oběti...

A to hned pětkrát za sebou. COOL totiž odvysílá celou pětici hororů řady Saw (existují sice i další díly, ty však budeme pro tentokrát raději ignorovat).

Saw: Hra o přežití - upoutávka 15s

Hodláte se namlsat na celou onu podívanou? Pak si ji připomeňte přehlídkou trailerů v původním znění a dalších pikanterií z každého dílu!

Saw: Hra o přežití

Kdy: ve čtvrtek 6. března ve 21.45

Nečekaný hit – to byla všeobecná charakteristika prvního a bezpochyby nejlepšího dílu série. Natočil jej totiž mladý a do té doby neznámý debutant James Wan (dnes také Insidious či V zajetí démonů), současný král hororového filmu.

V prvním díle došlo na všechny nejtypičtější elementy značky: několikero lidí s jejich tajemnou minulostí, psychopatickou náturu masového vraha "Skládačky", a především vypečené pasti.

Saw zasáhla diváky hlavně jízdou plnou napětí a zvratů – a když už v ní došlo na krev, nešlo jenom o mazlavou tekutinu, ale především o nepříjemný pocit z celé situace vyvolané Jigsawem. Ostatně, připomeňte si to v traileru níže či ve čtvrtek před desátou na COOLu.

Saw: Hra o přežití - trailer

Saw 2

Kdy: v pondělí 10. března ve 22.45

A jedeme i další díly, až do konce března, vždy v pondělí před jedenáctou! V Saw 2 dojde na volné pokračování příběhu z jedničky. Pátrání po Jigsawovi se rozjíždí na plné obrátky, a spolu s ním i kritika značky Saw...

Druhý Saw totiž svého času leckdo odsoudil jako standardní hollywoodskou dojičku geniální jedničky – a není to bez určité porce pravdy. Po nastavení laťky prvním dílem však měli filmaři o dost náročnější práci. Výsledkem byl však ve skutečnosti solidně nadprůměrný žánrový kousek, který s odstupem času působí lépe než v době po svém vydání!

Saw 2 - trailer

Saw 3

Kdy: v pondělí 17. března ve 22.45

Jigsaw a jeho nová parťačka dále rozjíždějí hrátky s nešťastníky, tentokrát však i jim teče do bot. Jigsaw totiž zoufale potřebuje operaci mozku, jinak definitivně umře...

Třetí díl vydatně přiložil pod kamna brutality, snímek ostatně sedmkrát putoval ke komisi schvalující přístupnost filmů. Přitom se však jednalo o nejdražší díl série – i tak však jeho desetimilionový rozpočet působí titěrně ve srovnání s digitálními trháky.

Saw 3 - trailer

Saw 4

Kdy: v pondělí 24. března ve 22.45

Je Jigsaw skutečně šílenec, nebo měl pro své činy nějaké další pohnutky? Právě tím se zaobírá předposlední díl našeho seriálu. Jigsaw sám se v něm už nevyskytuje (nebudeme spoilovat), jeho pasti však žijí vlastním životem a stále mohou zachytit nebohou obět...

S postupem dílů se do hlavní role dostávaly spíše vychytralé pasti a flashbacky na život samotného hlavního vrahouna – kdo si však právě tyhle elementy oblíbil v původní sérii, bude (u)spokojen i tentokrát.

Saw 4 - trailer

Saw 5

Kdy: v pondělí 31. března ve 22.45

Kruh se uzavírá v pátém díle. Jigsaw je možná mimo hru, jeho následovník se však znovu jal rozsévat peklo na zemi!

Ačkoliv se pasti tentokrát inspirovaly i v kultovní povídce Jáma a kyvadlo od hororového velmože E. A. Poea, pátý díl přece jen tak trochu přibrzdil krvavé orgie i morbidity, a zaměřil se o fous více na rozebírání celého příběhu série.

Jak? To můžete sami zkouknout už poslední březnové pondělí, opět ve 22.45 na Prima COOL. Pytlíky na zvracení raději připravte do pohotovostní polohy!

Saw 5 - trailer

(lol)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama