Smrtonosná past 4.0 sklapne ve čtvrtek!

Ani počtvrté se John McClane nevzdá bez boje! Cooltovní filmek ve čtvrtek ve 21.50 na COOLu!
Smrtonosná past 4 - Bruce Willis

Dvanáct let od newyorské mise se starý vlk John McClane utká s novým druhem teroru – superhackeři totiž hrozí nejen celé Americe, ale i Johnově dceři...

Čtvrtý díl cooltovní Smrtonosné pasti dorazil teprve před šesti lety a fanoušci upoceného & plešatého supermana si ho i přes náročnou genezi vzniku přesto nemůžou vynachválit!

Smrtonosná past 4.0 vpravdě neměla snadný začátek. Bruce Willis se ostatně po 11. září nechal slyšet, že další epizoda trampot Johna McClana už určitě nevznikne. Jenže fanoušci a Hollywood si žádali své!

Podobně jako třetí díl i Smrtonosná past 4.0 přitom mohla původně být zcela jiným snímkem. Prapůvodní verze scénáře vychází z konceptu filmu jménem WW3.com od Davida Marconiho, scenáristy techno-thrilleru Nepřítel státu.

Avšak na rozdíl od předchozích dílů Smrtonosné pasti je čtvrtý díl adaptací nikoliv románu nebo komplexního scénáře, alebrž článku v časopise Wired. Ten popisoval složitý hackerský útok na USA a jedním dechem dodal, že supervelmoc je proti němu zcela bezbranná.

Smrtonosná past 4 - upoutávka 40 s

Ještěže máme fiktivní hrdiny!

Právě proti hackerům se totiž John McClane v režii Lena Wisemana tentokrát postaví. A protože součástí takového zápolení je i horoucí datlování do klávesnice, nedobrovolného parťáka mu bude dělat i mladý hacker hraný Justinem Longem.

To však není jediná novota. Smrtonosná past 4.0 je prvním dílem série, který se dočkal i proklínaného ratingu PG-13. To v praxi znamená menší počet nadávek nebo vystřelených mozků. Na druhou stranu se však film i tak dočkal velmi kladného přijetí, nemluvě o řadě návratů k jádru série – například menšího počtu zabitých oponentů…

Ale dost tlachání – však se o tom můžete přesvědčit na vlastní kukadla! A to už tenhle čtvrtek od 21.50 na COOLu!

Chcete vědět víc?

  • Ve filmu měl původně prominentní roli hrát i Johnův syn, na něhož došlo až v nedávném pátém díle. Právě synátor by si střihl roli mladého hackera; v jednu chvíli byl do jeho role zvažován i Justin Timberlake.
  • Namísto toho se do hry vrátila Johnova dcera. A i zde mohlo být hůře – casting na ni totiž okusila i Britney Spears!
  • Jedná se o první díl série, který se neodehrává v průběhu jediného dne/noci.
  • Natáčení se neplánovaně protáhlo kvůli brutálnímu úrazu Brucova dvojníka-kaskadéra Larryho Rippenkroegera. Ten si nalomil žebra, zápěstí a zranil obličej.
  • Scéna, v níž John autem sundá helikoptéru, je autentická a obešla se bez použití digitálních efektů. Chystala se však po tři týdny.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama