Smutný osud Xi Xao: poznejte život slavného Křováka

Proslavily ho snímky Bohové musejí být šílení, moderní život mu však přinesl neslavný konec.
N'xau jako Xi Xao v komedii Bohové musejí být šílení
N'xau jako Xi Xao v komedii Bohové musejí být šílení
static.est.hu

Romantickou komedii Bohové musejí být šílení 2 jste mohli vidět v neděli od 20.00 na Prima COOL!

Naivní herectví N'xau ǂTomy jako Křováka Xi Xao si zamilovaly miliony diváků v roce 1980 v komedii Bohové musejí být šílení. Enormní úspěch mu přinesl bohatství a hned několik filmových pokračování, přesto zemřel v necelých šedesáti letech.

Nejisté narození

N!Xau se zřejmě narodil na 16. prosince 1944, už to však není jisté, N!Xau totiž před svou filmovou kariérou málo dbal na úřední nezbytnosti. Jeho život po prvním natáčení tak připomíná varovnou historku o setkání civilizace s kmeny žijícími v přírodě.

Svědčí o tom dva fakty za všechny: až do prvního natáčení za svůj život N!Xau spatřil pouze tři bělochy. Rovněž svůj honorář nechal údajně odletět ve větru – podobně jako jeho postava totiž neměl tehdy ještě pochopení pro význam papírových peněz.

Z rodinného alba N'xau
Z rodinného alba N'xau
m.cdn.blog.hu

Brzká asimiliace do civilizace

To se však rychle změnilo, N!Xau totiž na rozdíl od svého filmového hrdiny záhy přistoupil na tzv. civilizované hodnoty a pro své účinkování na pokračování Bohové musejí být šílení 2 si už vymohl (a ponechal) sedmdesátitisícový honorář (v dolarech).

Nikdy se však nenaučil s financemi správně zacházet, a tak o peníze zase rychle přišel. Stihl sice ve svém domku vybudovat přívod vody a elektřiny, hlad po dalších financích však nakonec zapříčinil, že začal účinkovat i ve třech dalších pokračováních nevalné kvality. Koluje řada (nepotvrzených) historek o tom, jak například získal za reklamní turné hodinky Rolex, které brzy poté zase zahodil. Štěstí však nenašel ani po návratu domů.

Bohové musí být šílení II - trailer

Nejslavnější namibijský herec zemřel v poušti

N'xau jako starý muž Foto: upload.wikimedia.org

Po konci "filmové kariéry" se vrátil zpátky do své domoviny s cílem stát se farmářem. I zde poněkud narazil – nemohl si například pořídit více než dvacet kusů dobytka. Podle některých proto, že nikdy nepochopil komplexní moderní metody farmaření, podle jiných zkrátka nezvládal napočítat více než do dvaceti.

Na každý pád byl zjevně i na sklonku života nejistý ohledně svého zařazení ve světě. Pouhé tři roky před smrtí se nechal pokřtít a konvertoval ke křesťanství. Nedlouho poté zemřel na lovu v pustině na těžkou, neléčenou tuberkulózu. Jeho tělo bylo objeveno až po nějakém čase. Nakonec N!Xau nalezl odpočinek v hrobě vedle své druhé ženy.

Foto: upload.wikimedia.org

(lol)

N!xau ve filmu Bohové musejí být šílení

Bohové musí být šílení – v neděli!

Bohové musí být šílení II

Bohové prostě musí být šílení!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama