Soutěž o lístky na Brněnskou šestnáctku

Filmový festival Brněnská šestnáctka je nejstarší filmový festival v České republice - letos oslaví už 55. narozeniny, a to ve velkém stylu!
Filmový festival Brněnská 16
Filmový festival Brněnská 16
brno16.cz

Brněnská šestnáctka – 55 let, 4 dny a 45 filmů

Od 15. do 18. října se v brněnském Kině Art promítají krátké filmy (studentské, nezávislé i amatérské), vedou workshopy a vůbec si připomínají, jak může být krátkometrážní kinematografie fajn.

Jako každý rok přinese B16 pestrou várku krátkých filmů, ze kterých mezinárodní porota v čele s britským filmovým historikem Ianem Christiem vybere ty nejlepší snímky. V soutěži se letos utká 45 filmů z celého světa, takže budete moc porovnávat, jak se od sebe odlišují filmy z České republiky, Austrálie, Indonésie, USA nebo třeba Iránu.

Už dva roky po sobě vyhrál polský film, tak uvidíme, jestli se to podaří i do třetice. Nejdelší ze soutěžních filmů má půl hodiny, nejkratší sotva tři minuty, čekat můžete filmy žánrové i umělecké, meditativní i zběsilé, milé i drastické, hrané i animované. Většinu filmů uvádíme v české premiéře a je pravděpodobné, že už nebudete mít možnost je někde jinde vidět.

Ale soutěží festival rozhodně nekončí. V rámci doprovodného programu můžete vidět třeba staré československé amatérské filmy, animáky z Plzně, dokumenty o Slovenském národním povstání nebo třeba krátké filmy porotce Marka Dobeše (Byl jsem mladistvým intelektuálem). Se svým seriálem tří minutových epizod přijede i Radim Špaček.

Prostě nejvýznamější filmová akce roku pro svět krátkometrážní tvorby (a možná i nejen pro něj) a zcela ojedinělá možnost, jak si užít množství originálních snímků.

Všechny filmy jsou uváděny s anglickými titulky a debaty jsou tlumočeny.

www.brno16.cz

Soutěž o vstupenky

Soutěž o dva vstupy na Brněnskou šestnáctku už skončila.

Správná odpověď na soutěžní otázku:

Kolik dnů trvá mezinárodní filmový festival Brněnská šestnáctka?

a) 2
b) 3
c) 4
d) 5

Výherci:

Jan Šplíchal
Ladislav Litt
Radka Matějíčková
Zdenka Kubínová
Hana Smetanová

Gratulujeme!

Herní řád zde

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama