Star Wars budou lámat kasovní rekordy! Jak moc rozsekají Avatara, Jurský svět a Avengers?

Kolik prý Jediové vydělají za první víkend?
Dostane Hobit po tlamě?
Dostane Hobit po tlamě?
Lucasfilm

Pro každý velký film jsou nejzásadnější tržby z prvního víkendu. Když diváci nepřijdou v rozjezdový pátek, sobotu a neděli, je jasné, že půjde o bolestivý propadák. Filmová studia se tak soustředí hlavně na třídenní start. A právě ten by nové Star Wars mohly mít rekordní.

Sedmá epizoda slavné ságy jde do kin 17. prosince. To znamená, že se bude rvát o publikum s vánočním shonem, a řadě filmů tohle nasazení příliš neprospělo. Zatímco v létě ty největší hity otvírají klidně za 150 a víc milionů dolarů, v prosinci je zatím rekordní Hobit s 84 miliony dolary. Co se stane, až nastoupí Star Wars? Bilbo si sbalí svých pět švestek a odsune se na druhou pozici.

První odhady totiž hovoří o tom, že Epizoda VII otevře za monstrózních 225 milionů dolarů. Šlo by o vůbec největší otvírák všech dob (momentálně vede Jurský svět s 208 miliony, který letos těsně překonal 207 milionů prvních Avengers), a znamenalo by to rychlou cestu mezi nejvýdělečnější filmy vůbec. Měl by se začít bát i Avatar, který drží první pozici s tržbami 2,8 miliardy dolarů? James Cameron by měl být v klidu, pokud se ale Star Wars povedou, možná mu budou šlapat na paty další díly!

Karel Ryška

---

Mrkněte na výborný fan art: Vetřelci vs. stormtroopeři

Dan už se spojil s všudypřítomnou kosmickou Sílou...

První člověk, který viděl nové STAR WARS zemřel. Přečtěte si dojemný vzkaz od jeho ženy!

Han Solo v nových Star Wars

ČESKÝ TRAILER: Podívejte se na nové Star Wars s titulky nebo v dabingu!

Finn a Rey, hlavní hrdinové Star Wars: Síla se probouzí

Idiocie vrací úder: Fanoušci bojkotují Star Wars z dost absurdního důvodu

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama