Star Wars čeká monstrózní comeback. Překonají Avengers a Jurský svět?

Na tenhle film očividně půjdou všichni!
Vesmírnou ságu Síla rozhodně neopouští.
Vesmírnou ságu Síla rozhodně neopouští.
Lucasfilm

Letošní Jurský svět byl bleskem z čistého nebe. Studio Universal počítalo s tím, že si film povede dobře, nakonec ale od prvního víkendu v kinech lámal rekordy. Jen v Americe při rozjezdu utržil 209 milionů dolarů, z celého světa pak přiteklo celkem 524 milionů. Dinosauři tak pokořili oba díly Avengers, které už stihli překonat i v celkových tržbách (nyní mají na kontě 1,6 miliardy dolarů). Letos v prosinci by se ale měly historické tabulky opět přepisovat.

Do kin totiž vtrhnou sedmé Star Wars, kterým je prorokován rekordní start. V Americe by prý film mohl otevřít za astronomických 300 milionů dolarů a celkový víkendový rozjezd se tipuje na 615 milionů. Je tak obrovský nástup reálný? Šestisetmilionová meta zní trochu šíleně, rekord Jurského světa by ale padnout mohl. Celkově jsou potom prorokovány tržby kolem 2,3 miliardy dolarů, což by znamenalo druhý nejúspěšnější film všech dob – za Avatarem (2,8 miliardy) a před Titanicem (2,2 miliardy).

Kylo Ren

Abrams promluvil o padouchovi z nových Star Wars: Bude Kylo Ren vesmírný nácek?

Opravdu Star Wars oslaví takový úspěch? Dokud má studio Disney kampaň pevně v rukách, rekordní start je v určitě v dohledu. Tak uvidíme, jestli se něco nepokazí!

Karel Ryška

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama