Star Wars nálety: Víme, kdy přijde Epizoda VIII i první spin-off!

... a jak se první spin-off bude jmenovat?
Poe Dameron, pilot kabrňák.
Poe Dameron, pilot kabrňák.
Lucasfilm

Star Wars se začínají větvit (po vzoru filmů od Marvelu). Už jste si toho možná všimli, ale nyní máme dost informací na to, aby se v tom šlo trochu zorientovat.

Takže – nejbližším filmem z předaleké galaxie je Epizoda VII, kterou uvidíme 17. prosince 2015 pod názvem Star Wars: Síla se probouzí. Následovat bude první spin-off, jenž právě dostal název Star Wars: Rogue One a premiéru si odbyde 15. prosince 2016. No a v neposlední řadě máme jistou Epizodu VIII, s níž (skoro přesně) oslavíme 40. výročí úplně prvních Hvězdných válek – do kin půjde 26. května 2017.

Epizodu VII režíruje J. J. Abrams (Star Trek), spin-off chystá Gareth Edwards (Godzilla) a na Epizodu VIII dohlédne Rian Johnson (Looper). Tohle režijní trio si přitom bude přehazovat řadu postav a motivů, Rogue One nicméně nebude přemostěním mezi filmy hlavní ságy (jako je tomu v případě Avengers a sólovek kolem nich).

Felicity Jones v Teorii všeho
Felicity Jones v Teorii všeho
Working Title Films

Půjde totiž o první z řady celovečeráků, které se ve starwarskáckém vesmíru prostě budou odehrávat "někdy a někde". Zatím se spekuluje o tom, že nás čeká pašerácká týmovka, v níž se budou krást plány první Hvězdy smrti. Oficiálně potvrzené však máme jen to, že spin-off povede sličná Britka Felicity Jones, které si nedávno zahrála ženu Stephena Hawkinga. A pak se svým výkonem (neúspěšně) bojovala o Oscara.

Hvězdné války tak budou dostávat prvotřídní péči (svědčí o tom i pečlivý výběr režisérů), zatím ale spoustu věcí halí rouška tajemství. Bude trochu poodkryta v květnu, kdy by měl dorazit trailer Star Wars: Síla se probouzí? Snad ano. Do té doby si připomeňte teaser a můžete debatovat nad tím, který z mladých režisérů udělá fanouškům největší radost.

Star Wars: Síla se probouzí (2015) trailer

Karel Ryška, Prima COOL

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama