Středeční Krajní meze se vytasí s cooltovní zápletkou

Adaptace depresivní povídky od jednoho z otců sci-fi Larryho Nivena už ve středu od 11.35 na Prima COOL!
Krajní meze
Krajní meze

Závada není na vašem přijímači – COOL ve středu skutečně pojede epizodu Krajních mezí, založenou na bombasticky legendární povídce  „Inconstant Moon“, v české verzi „Měnící se Měsíc“.

Co je na ní tak super? Inu, zaprvé pochází od Larryho Nivena. Tenhle velikán sci-fi literatury je známý především pro román Prstenec (masivně se jím inspirovaly třeba videohry Halo). „Inconstant Moon“ přitom poprvé vydal už v dřevním roce 1971. Povídku tedy sepsal až na samém počátku své slávy – rok po Prstenci a jen sedm let po první vydané práci.

A za druhé, posuďte její jednoduchou, avšak přesto maximálně mrazivou zápletku – univerzitní profesor si jednoho teplého večera všimne zdánlivé banality: Měsíc na obloze září mnohem více, než by normálně měl.

Vzhledem k tomu, že Měsíc září jen světlem, které na něj vrhá Slunce, znamená to jediné – Slunce vybuchlo v novu, konec světa probíhá...

Jak se s tím vyrovná? Nemýlí se náhodou? Zapomněl si vyčistit brýle? Na to vše zodpoví „Měnící se Měsíc“ od Larryho Nivena už ve středu od 11.35 na COOLu!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama