Tak se paří v Česku: jak dopadla nejlepší herní show v Česku

O minulém víkendu se ve Svitavách poprvé odehrála velkolepá herní akce ASUS FINALS!
hitpoint-report

Šlo o dobře známou závěrečnou show už šesté sezony Národní ligy v počítačových hrách, kterou už několik let pořádá herní organizace Hitpoint a probíhala doposud v Brně. Do svitavské Fabriky se tak sjeli nejlepší domácí hráči strategie StarCraft 2, střílečky Quake Live a nově také velice populární týmové hry League of Legends, aby na pódiu s projekcí na plátno bojovali v komentovaných zápasech o prestižní titul a ceny v hodnotě přesahující 100 000 korun. A to všechno jste mohli sledovat v přímém přenosu na našem webu Prima COOL!

Po dobu herních klání diváci v sále bouřlivě povzbuzovali své oblíbené hráče a v dramatických momentech byla atmosféra akce opravdu elektrizující, srovnatelná se světovými turnaji, které již postupně vyprodávají dokonce i sportovní stadiony. Finálové zápasy nezklamaly a přinesly skvělou podívanou. První zlato se udělovalo v Quake Live a byla to infarktová jízda. Po famózním obratu v poslední minutě obhájil titul Artem "Needy" Černý, který bojoval s Robertem "oskino" Porubským celých pět map. Záznam si nesmíte nechat ujít! StarCraft finále bylo pak překvapivě celkem jednoznačnou záležitostí v podání Vojtěcha "h34D_hUnT3R" Veselého, který svým třetím vítězstvím ASUS FINALS vešel navždy do historie soutěže. Úřadující šampion loňské sezony Ondřej "DeViL" Balušek se tak musel smířit pouze stříbrem.

Záznamy ze zápasů najdete na našem webu

eSuba - král české herní scény

Roli favorita ve finále League of Legends potvrdila dominantní eSuba, která si se svým soupeřem Iron Team Gaming poradila hladce dva nula a odnesla si grafické karty RoG Striker. Akce sklidila u hráčů i fanoušků velký úspěch. Třešničkou na dortu byl kvalitně provedený stream akce, který svou produkcí v nedělních zápasech nasadil laťku domácích herních akcí nebezpečně vysoko. Kromě tří stovek fanoušků každý den na místě tak přímý přenos na internetu sledovalo i díky mediální podpoře Prima COOL za celý víkend parádních 37 000 diváků!

hitpoint-report1

Pro fanoušky byl tradičně připraven bohatý doprovodný program, největší v historii akce za několik let. V pauzách mezi jednotlivými zápasy v sále tak stánky opravdu praskaly ve švech. Návštěvníci si mohli vyzkoušet Oculus Rift, sledovat extrémní taktování procesoru pomocí tekutého dusíku, závodit na volantech či vyzkoušet herní novinky na nejvýkonnějších strojích od ASUS. Velmi populární byla notebook herna, kde mohli návštěvníci hrát proti sobě o ceny, a chillout zóna Primy COOL s Xboxy.

Konečné pořadí Hitpoint Masters

1. místo: Česká republika eSuba.INTEL - 5x ASUS ROG STRIKER GTX760-P-4GD5 + 400€ +54 300RP

2. místo: Česká republika Iron Team Gaming - 5x SSD HyperX Fury 240 GB + 300€ + 41 150RP

3. místo: Česká republika InsideGames - 5x Logitech G502 + 200€ + 13 500RP

4. místo: Česká republika eEriness.SEASONIC - 100€ + 13 500RP

hitpoint-report2

 

Konečné pořadí ASUS NQL 6

1. místo: Česká republika Artem "Needy" Černý - ASUS MAXIMUS VII HERO + 10 000 Kč

2. místo: Slovensko Robert "oSKino" Porubský - SSD HyperX Fury 240 GB + 6 000 Kč

3.-4. místo: Česká republika Kryštof "krysa" Černý a Česká republika Václav "forsty" Chmela - 2000 Kč

 

Konečné pořadí ASUS NSL 6

1. místo: Česká republika Vojtěch "h34D_hUnT3R" Veselý - ASUS MAXIMUS VII HERO + 10 000 Kč

2. místo: Česká republika Ondřej "DeViL" Balušek - SSD HyperX Fury 240 GB + 6 000 Kč

3.-4. místo: Česká republika Matěj "Blackbirds" Šimáček a Česká republika Tomáš "Harpner" Bruštík - 2000 Kč

 hitpoint-report3

Detailní výsledky a záznamy z akce naleznete na webu www.hitpoint.cz.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama