Takhle bude vypadat Praha v budoucnosti! V herní pecce Deus Ex je z ní slum i sci-fi megapole

Praha už si zahrála v mnoha filmech, ale až teď ji pořádně ochutnají taky počítačoví hráči.
Že by i Karlův most prošel kybernetickým vylepšením?
Že by i Karlův most prošel kybernetickým vylepšením?

Hráči už se mohli několikrát prohánět po virtuální Praze, a to i ve vysokorozpočtových titulech - třeba ve střílečce Call Of Duty: Modern Warfare 3 nebo za volantem v závodní Forze Motosport 5. Jenže v nich sloužilo stověžaté město spíš jako kulisa k rychlé akci, kdy není čas vychutnat si atmosféru a prostředí nebo si třeba poklábosit s místňáky. A tohle všechno a ještě víc má nabídnout napjatě očekávané pokračování cyberpunkového akčního RPG Deus Ex. Posbírali jsme první dojmy z hraní na přehlídce E3. 

deus ex cover Foto:

Vítejte v Praze roku 2029. Jako hlavní hrdina Adam Jensen z okénka vlaku pozorujete blížící se panorama Pražského hradu, které narušují futuristické plošiny z kovu a skla. Je vidět, že i v budoucnosti půjdou pražští památkáři na ruku developerům.

Hlavní nádraží připomíná mraveniště a je pod přísnou ochranou vojáků v kybernetickém brnění. Jeden z nich k vám nakráčí a česky prohlásí: "Připravte si papíry na inspekci." Kousek dál vás další ochránce pořádku rázně upozorní, že už je opravdu na čase vyndat doklady nebo poznáte přívětivost místních cel.

deus ex praha1 Foto:

Všude okolo vidíte české nápisy, slyšíte češtinu, srandovní filmovou ruso-češtinu, ale i mnoho dalších jazyků. Prahu budoucnosti si totiž tvůrci hry představují jako tranzitní město, přes které se "stěhují národy" z východu na západ a obráceně. Jsou mezi nimi nevytunění lidé, ale i augmenti s různými kybernetickými vylepšeními.

V Praze se potkává mnoho různých lidských proudů, a proto si ji často vybírají i teroristé. A hráči v kůži Adama Jensena budou svědky několika teroristických útoků, které se budou snažit vyšetřit. Zamíří přitom i do zapadlých pražských ghet (kde budou? na Jižáku nebo snad na Palmovce?), kde si vyzkouší různé způsoby boje i plížení.

deus ex praha4 Foto:

Vývojáři Deus Ex strávili v našem hlavním městě zhruba tři týdny a upozorňují, že jim šlo spíše než o přesnou repliku Prahy o zachycení jejího ducha. Slibují taky, že dají hráči značnou volnost a možnost hlouběji proniknout do místního podsvětí. Mno, tak to nás zřejmě čeká i stále neotevřený tunel Blanka...

Mrkněte se na video, představující grafické ztvárnění některých pražských lokací, nebo na ukázku z hraní v Praze a pak prozkoumejte galerii, v níž si jistě všimnete mnoha českých nápisů. Zavítáte do Prahu roku 2029?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama