Tarantino i hororová klasika: 4 nejkrvavější filmové výlety

Na tyhle výlety jejich účastníci do smrti nezapomenou!
Sedli byste s tímhle duem do auta? My taky ne!
Sedli byste s tímhle duem do auta? My taky ne!
Miramax Films

Zatímco pro většinu z nás jsou automobilové výlety do divočiny většinou (doufáme!) spojeny s příjemnými zážitky a všeobjímající atmosférou dobrodružství, ve světě filmu je v nich vždy zaděláno na průšvih. Na některé road tripy se filmové postavy vydávají ještě nevinně, třeba kvůli zastavení své sex tape omylem zaslané přítelkyni. U jiných však doslova tuhne krev v žilách. Tak třeba ve čtvrtek večer se na COOLu řádně projede Michael Dudikoff v cooltovním movie Půlnoční jízda. Pokud ale stále nevěříte, že nemlich v každém filmovém výletu jde o kejhák, snad vás přesvědčí čtveřice dalších příkladů.

 

4) Texaský masakr motorovou pilou

I když jsou dnešní diváci asi více seznámeni s modernější verzí než s filmem z roku 1974, na úplném počátku slavné značky stojí cesta do amerického městečka ke hrobu dědečka hlavních postav. To samo o sobě smrdí pofidérním pokračováním jejich dobrodružství. A i když následné krvavé události rozhodně nejsou dílem jimi nabraného stopaře, těžko rozporovat, že si pro krvavé prožitky sami nedojeli...

Texaský masakr motorovou pilou (1974)
Texaský masakr motorovou pilou (1974)
Bryanston Pictures

 

3) Jeepers Creepers

Americké jarní prázdniny se staly zdrojem mnoha a mnoha hanbatých historek i řady obdobných filmů. Cesta floridským venkovem právě z jarní megapařby se však nevyplatí ani dvojici sourozenců Trish a Darrymu ve filmu Jeepers Creepers. I když se zpočátku zdá, že jim po krku půjdou místní zdegenerovaní vidláci, hlavním neřádem je ve finále někdo mnohem hladovější...

Jeepers Creepers
Jeepers Creepers
United Artists
 

2) Od soumraku do úsvitu

Dvojice povedených bratříčků s tvářemi George Clooneyho a Quentina Tarantina sice nejede na žádný chillovací trip, nýbrž utíká po vykradení banky do Mexika. Ani jim se však na kobylku nedostane zákon, nýbrž partička zrůdných upírů. V tomto případě ale divák moc slz neuroní – obě úvodní postavy jsou totiž přinejmenším podobné zrůdy jako vampíři.

Od soumraku do úsvitu
Od soumraku do úsvitu
Miramax Films

 

1) Stopař

Snad nejklíčovější příklad subžánru slasherů o stopařích (a ztělesnění varovného mudrování "nezvěte si do auta cizí lidi") však vznikl již v roce 1986 a dodnes může rozdávat rady, jak natočit mrazivý filmový zážitek. Rutger Hauer (Blade Runner) se tu vyskytne jako titulní a totálně maniakální stopař s chutí zabíjet. Jenže kdo by čekal primitivní vyvražďovačku, ten se šeredně spálí. Stopař totiž čerpá notnou porci inspirace z filmů Alfreda Hitchcocka a je to setsakra znát! Jeden překvapivý zvrat se vrší na druhý a vyděšený divák si nestíhá sbírat věčně spadlou čelist!

Stopař
Stopař
TriStar Pictures

Road tripy a stopaři jsou zkrátka vždy základem notně krvavé a ultranapínavé podívané. Přesvědčte se o tom i v Půlnoční jízdě ve čtvrtek po desáté na COOLu.

(lol)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama